Kosárlabda: megsemmisült a Győr - HANGANYAG, FOTÓK

2009. november 29., vasárnap
Magabiztosan nyerte a bajnoki rangadót a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata, a lányok 91-58-ra verték a Győrt. Mindössze 100 néző volt kíváncsi a Szeviép-Szeged – Győr magyar bajnoki rangadóra az újszegedi sportcsarnokban. A hazai együttes a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést és megszerezte a vezetést. A 4. percben már 17-9-re vezetett, de ezt követően négy percig nem talált az ellenfél gyűrűjébe. A Győr feljött két pontra, de egyenlíteni nem tudott. A második negyedben látványosabb játék alakult ki, Laczi, Horváth Zsuzsa és Németh távolról is a gyűrűbe talált. A Szeviép ezzel és a gyorsabb játékával a 2. percben már 31-19-re vezetett. A vendégek nagyon pontatlanok voltak, amiből többször indulhattak a hazaiak. A Győr nem tudta felvenni a ritmust, és a rangadóból egy csapásra macska-egér harc lett. A félidő vége előtt egy perccel a ponterős szegediek elhúztak 22 ponttal, ami tovább sokkolta Radunovicsékat, és a Szeviép a félszáz pontot átlépve vonulhatott pihenőre, 51-31. A szünet után tovább növelte előnyét a Szeviép-Szeged, az 5. percben már 29 pont volt a különbség. Ekkor már Németh a negyedik tripláját is bedobta. Hiába cserélgetett a győri edző, Tapodi Péter, nem állt össze a Győr játéka. A másik oldalon is cserélgetett Bencze Tamás, de ő más okból, minél több játékosnak akart lehetőséget adni. Mindkét csapatnál több hiba csúszott a játékba, így igen rohanós negyedet láthatott a közönség. A befejező játékrészben a Győr mindent egy lapra tett fel, minden pozícióból tüzeltek a vendégjátékosok, de nem találtak. A pontatlanságot kihasználták a hazaiak, és az 5. percben 81-44-re vezettek. Ezzel végleg megsemmisült a Győr, már a szépítésben sem bízhatott. A Szeviép-Szeged szerdán, hazai pályán Euroliga-mérkőzésen fogadja a francia Tarbes együttesét. A női kosárlabda NB I/A csoportban: Szeviép-Szeged – Győr 91-58 (24-19, 27-12, 20-9, 20-18) Újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Benczúr, Gál, Jakab. Szeviép-Szeged: Horváth Zsuzsa 7, Németh 16, Sipaviciute 9, Ciglar 19, Zserzserunova 2. Csere: Fürész 8, Laczi 13, Vincze 6, Russai 5, Kmézics 3, Lengyel 3. Edző: Bencze Tamás Győr: Djelmis 7, Englert 12, Radunovics 17, Keller 5, Vida 12. Csere: Horváth Zsófia 2, Borovicskova 3, Imbergerova, Kovács. Edző: Tapodi Péter. Bencze Tamás: "Nagyon készültünk a találkozóra, mert az őszi szezonban kulcsfontosságú volt. Az Euroligában szerzett tapasztalatokat hasznosítottuk, és ez hozzá járult a sikerhez. Nem volt gyenge pontja a csapatnak. Megpróbáljuk szerdán legyőzni a Tarbes-ot."
fureszemoke
Hallgassa meg a Szeviép-Szeged csapatkapitányának nyilatkozatát!

Online közvetítésünk statisztikái az alábbiakban olvashatók.

Újszegedi sportcsarnok 100 néző. Vezette: Benczúr, Gál, Jakab. I. negyed 2. perc: 7-4 4. perc: 17-9 6. perc: 17-13 8. perc: 17-15 10. perc: 24-19 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Németh 6, Sipaviciute 6, Ciglar 7,Fürész 2, Laczi 3. Győr: Djelmis 2, Englert 4, Radunovics 8, Keller 2, Vida 3 I. negyed: Szeviép-Szeged - Győr 24-19. II. negyed 2. perc: 31-19 4. perc: 33-24 6. perc: 41-26 8. perc: 45-26 10. perc: 51-31 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth Zsuzsa 5, Németh 9, Sipaviciute 9, Ciglar 9, Fürész 4, Laczi 11, Vincze 4. Győr: Djelmis 5, Englert 6, Radunovics 13, Keller 2, Vida 3, Horváth Zsófia 2. II. negyed: Szeviép-Szeged - Győr 27-12 Félidőben: Szeviép-Szeged - Győr 51-31 III. negyed 2. perc: 56-33 4. perc: 60-33 6. perc: 62-36 8. perc: 67-36 10. perc: 71-40 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth Zsuzsa 5, Németh 14, Sipaviciute 9, Ciglar 11, Fürész 4, Laczi 13, Vincze 6, Russai 5, Zserrerunova 3. Győr: Djelmis 5, Englert 9, Radunovics 16, Keller 2, Vida 3, Horváth Zsófia 2, Borovicskova 3. III. negyed: Szeviép-Szeged - Győr 20-9 A mérkőzés állása: Szeviép-Szeged - Győr 71-40 IV. negyed 2. perc: 73-44 4. perc: 78-44 6. perc: 81-48 8. perc: 88-50 10. perc: 91-58 PontszerzőkSzeviép-Szeged: Horváth Zsuzsa 7, Németh 16, Sipaviciute 9, Ciglar 19, Fürész 8, Laczi 13, Vincze 6, Russai 5, Zserrerunova 2, Kmézics 3, Lengyel 3. Győr: Djelmis 7, Englert 12, Radunovics 17, Keller 5, Vida 12, Horváth Zsófia 2, Borovicskova 3. IV. negyed: Szeviép Szeged - Győr 20-18 Végeredmény: Szeviép-Szeged - Győr 91-58