Kézilabda BL: nehéz helyzetben a Pick Szeged - FOTÓK!

2009. november 8., vasárnap
A Pick Szeged kézilabdacsapata hazai pályán 23-30-as vereséget szenvedett a spanyol Valladolidtól a Bajnokok Ligájában. A Pick ezzel nehéz helyzetbe került, jelenleg a csoportban az 5. helyen áll.

Dragan Djukics

vezetőedző. Elképzelhető, hogy Andjelkovics a jövő hét végén már játszhat Montpellierben. „Egyelőre a lövéseket még nem végzi teljes intenzitással” - tudtuk meg Szabó Istvántól. Sajnos ismét nem volt teltház az újszegedi Sportcsarnokban, körülbelül négyszáz szék üresen maradt. A spanyolok, meglepő narancssárga-lila szerelésben jelentek meg, elöljáróban ezzel hívták fel magukra a figyelmet.

Dragan Djukics: - Az ellenfél minden percben tudta, hogy mit akar és azt, hogyan kell megvalósítani. Azt gondoltam, több erőnk van és a hátrányból vissza tudunk jönni. Kulcsfontosságú lett volna a védekezés, de nem állt össze. Egy dolgunk van: dolgozni kell. Juan Carlos Pastor: - Az elején könnyen kaptuk a gólokat, tudtam változtatni és az ellenfél rohamait megállítottuk. Jól védekeztünk és ebből könnyű gólokat lőttünk. Kontrollálni tudtuk a Szeged minden támadási variációját. Katzirz Dávid: - Nem a megszokott védekezést alkalmaztuk, az új rendszert még tökéletesíteni kell. Sajnos vádlisérülést szenvedtem, remélem nem súlyos. Marko Krivokapics: - Nagyon fontos volt ez a meccs, mert a két utóbbi spanyol bajnokit elvesztettük. A Pick elleni győzelem újra önbizalmat adott a csapatnak. A második helyen szeretnénk továbbjutni.

A bemutatás során hatalmas tapsot kapott Dragan Djukics, aki 2003 után ismét a Pick Szeged kispadján ült. A kezdődobás előtt

Krivokapics Milorad

szalámi alakú tortát adott át a Pick Szeged Zrt. képviselőjének abból az alkalomból, hogy hétfőn lesz 140 éves a világhírű szegedi szalámigyár, a csapat névadója. A mérkőzést az ünnep szellemében kezdte a Pick Szeged, főként

Katzirz

szórta a gólokat, és a 12. percben már néggyel vezettek a hazaiak. Hatalmas rohanás volt a pályán, már ekkor felmerült: ezt az őrült iramot meddig bírja a Pick? A spanyol edző kapust cserélt, a beállt Sierra sorra védte a szegedi lövéseket és feljött a Valladolid. A 17. percben Dragan Djukics lecserélte

Marjancot

, aki nem találkozott a labdával, ami kapura ment minden beakadt a szegedi hálóba. Sajnos

Liszkai

sem segített és a spanyolok a 20. percben már 10-9-re vezettek. Kritikus időszak volt, hiszen a Valladolid sorozatban öt gólt lőtt, a Pick védelme szétesett. Dragan Djukics variálta csapatát, megállította a spanyol előre törést, de együttese a vezetést nem tudta átvenni, csak az egyenlítésért küzdött. A félidei hajrá viszont rosszul sikerült, a Valladolid három gólos előnnyel mehetett pihenni, ráadásul emberelőnyben kezdhette a második játékrészt. A szünet után az első 10 percben felváltva estek a gólok, nagy erőket mozgósított a Pick, de rengeteg technikai hibát vétett. A következő percekben kiderült, saját maga erejét őrölte fel a hazai együttes a rengeteg pontatlansággal. A pickesek a támadásokat csak középen vezették, nem volt kapus teljesítmény és

Kost

a 41. percben piros lappal kiállították a német bírók. Szándékos ütésnek minősítették védekezését. A 21. percben már hattal vezetett a Valladolid, látszott az erőlködés nem vezet jóra. A spanyolok továbbra is rendkívül elszántan játszottak és biztosan nyerték a mérkőzést. A Pick Szeged vereségével nehéz helyzetbe került, jelenleg az ötödik helyen áll. A csoportból a legjobb négy jut tovább. A szegedi csapat egy hét múlva Montpellierben játszik.

Pick Szeged – Valladolid (spanyol) 23-30 (12-15).

Újszegedi sportcsarnok 2500 néző. Vezette: B. Methe, R. Methe (német).

Pick Szeged

: Marjanac – Ghionea 3, Krivokapics Milorad 5/1, Zubai 1, Nenadics 4, Katzirz 7, Zvizej 2/2. Csere: Liszkai (kapus), Oszmajics 1, Vadkerti, Herbert. Edző: Dragan Djukics. Valladolid: Svensson – Rentero 3/1, Lopez 2, Aster 3, Marko Krivokapics 1, Enterrios 7, Tvedten 4/1. Csere: Sierra (kapus), Gurbindo 3, Terales 6, Scurek, Avila, Milosavljevics 1/1. Edző: Juan Carlos Pastor. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3. Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája a 4. forduló után

A csoport

Eredmények: Pick Szeged – Valladolid 23-30, Montpellier – Medvegyi 33-28, PAOK – Contanta 26-30.