Kézilabda BL: kikapott a Pick, de jó meccset játszott - FOTÓGALÉRIÁVAL

2009. november 22., vasárnap
Kikapott 33-26-ra a Pick Szeged hazai pályán a francia Montpellier-től a kézilabda Bajnokok Ligájában. Mégis más volt ez a mérkőzés, mint a korábbiak, jó meccset látott a közönség, hangulata volt a találkozónak. Szerdán Dunaújvárosban, majd vasárnap hazai pályán a Veszprém ellen ismét bizonyíthatnak a szegedi fiúk. Kamikaze módjára kellett kézilabdáznia a Pick Szegednek Európa egyik legjobb csapata, a francia Montpellier ellen vasárnap a Bajnokok Ligája 6. fordulójában. Csak önfeláldozóan lehetett játszani azoknak, akik egészségesen léptek pályára. Kezdődött azzal, hogy egy hete Montpellier-ben Krivokapics bokája megsérült. Orvosi csoda, hogy rendbe hozta Szabó doktor a mérkőzés kezdetére. Koson már a sebész sem segíthetett. Az átlövő még a pénteki edzésen arccsonttörést szenvedett. „Egy az egy elleni játékot gyakoroltuk és az orrom találkozott Kos arcával” – emlékezett a történtekre Katzirz Dávid. A hírt teljesen titokban tartotta a magyar sajtó, hogy a franciák elöl eltitkolják a súlyos sérülést. A két balkezes lövőt a mérkőzés elején jobb átlövőben Oszmajics helyettesítette. Látszott, a Pick játékosai komolyan dolgoznak edzéseken, lábmunkájuk javult, aminek eredményeként a védekezés is hatásosabb lett. Nem is alakult ki az első 20 percben hatalmas gólgyártás, a szegediek – élükön Liszkaival a kapuban – állták a franciák rohamait. Nikola Karabaticsot, a világ egyik legjobb átlövőjét, akit nagy ovációval fogadott a szegedi közönség, Zvizej kapcsolta ki a játékból. A 21. percben még 10-8-ra a Pick Szeged vezetett, amikor a játékvezetők belenyúltak a meccsbe. Téves ítéleteikkel a hazai csapatot sújtották, kettős emberelőnybe került a Montpellier, amikor Simont megütötte az egyik francia játékos. Ezt a bírók elnézték, de a Pick edzője, Dragan Djukics nem. Tombolva rohant a zsűriasztalhoz, időt kért, majd a játékvezetőkhöz sietett. Elmondta a véleményét, amire őt is kiállították. A Pick hármas emberhátrányba került. A cirkuszból a franciák 5-2-vel jöttek ki, és átvették a vezetést. A Szeged még mindig nem adta meg magát, ültek Krivokapics, Katzirz és Zvizej lövései, és a félidőben csak egy góllal vezetett a Montpellier. Végre jó meccset láthattunk az újszegedi sportcsarnokban, nem szenvedő, hanem harcoló Pick Szeged játszott. Nyilván Dragan Djukics szakmai oldalról és a vezetőség a Valladolid-meccs utáni súlyos pénzbüntetéssel megértette a játékosokkal, hogy nincs más választásuk, mint kézilabdázni. A közönségnek csak ennyi kellett, ismét buzdította csapatát és nem fanyalgott. A második félidő elején csak az volt a kérdés: meddig bírja a szegedi együttes? A 7. percben, amikor a több hónapos kihagyás után Andjelkovics beállt, még 18-18 volt az eredmény. Három perc alatt viszont néggyel elhúzott a Montpellier. Rohant az eredmény után a Pick, de ekkor már játékába rengeteg hiba csúszott, és könnyű gólokat szerzett az Olsen, Pedersen játékvezető párostól támogatott Montpellier. Kapaszkodott a hazai csapat, de lassan elfogyott az ereje, és a végére összeomlott. A franciák ismét hét góllal nyertek. Mégis más volt ez a mérkőzés, mint az eddigiek, küzdött a csapat, látszott, akarnak a fiúk. Most még ennyire futotta a Bajnokok Ligájában. A kézilabdásoknak szerdán Dunaújvárosban, majd egy hét múlva a Veszprém ellen kell hazai pályán újra bizonyítaniuk, hogy tényleg jó útra lépett a Pick Szeged.
Pick Szeged - Montpellier 26-33 (15-16). Újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Olsen, Pedersen (dán). Pick Szeged: Liszkai - Ghionea 4, Zubai 1, Oszmajics 1, Zvizej 5/2, Katzirz 2, Nenadics 4. Csere: Marjanac, Tóth (kapusok) Krivokapics 5/1, Simon, Herbert 1, Andjelkovics 2, Vadkerti 1, Vancsics. Edző: Dragan Djukics. Montpellier: Karaboue - Sobol 3, Kavticnik 11/3, Tej 2, N. Karabatics 2, Hmam 2, Guigou 7/3. Csere: Stojinovics (kapus), Honrubia 2, Salou 3, Accambray 1. Edző: Fabrice Grasset. Hétméteresek: 3/2 ill. 7/6. Kiállítások: 14 ill. 12 perc. Dragan Djukics: "Amit szerettem volna elmondani a játékvezetőknek azt az első félidőben megtettem. Ha átlépek egy határt, lett volna alkalmam, akkor edző nélkül marad a csapatom. A kitűnő Montpellier-vel negyven percig partiban voltunk, amikor a játékosokban letisztult a kép, hogy nem nyerhetünk, elment az önbizalom." Fabrice Grasset: "Soha nem vagyok elégedett, ma is láttam hibákat. Nagyon komolyan vettük a meccset, mert nagy távlati céljaink vannak." Nikola Karabatics: "Meglepett, hogy ekkora szeretettel fogadtak Szegeden. Számítottam rá, hogy próbálnak kikapcsolni a meccsen. Ezt már megszoktam. Jó csapat alakul Montpellier-ben. Nem bántam meg, hogy eljöttem Kielből." Katzirz Dávid: "Egyre tovább bírjuk, a munka nem hazudtolja meg magát. Tovább dolgozunk, mert ennek van értelme."Online közvetítésünket ITT láthatják.

A 6. forduló eredményei

A-csoport Eredmények: Pick Szeged – Montpellier 26-33, Medvegyi – Constanta 37-32, Valladolid – PAOK 38-19.
1.Montpellier (FRA)65-1201-15510
2.Valladolid (ESP)6411186-1529
3.Medvedi (RUS)6321196-1788
4.Constanta (ROU)63-3176-1806
5.Pick Szeged6114161-1813
6.PAOK (GRE)6--6141-2150
B-csoport Eredmények: HC Bosna - MKB Veszprém 20-24, Gorenje – Löwen 29-37, Chambery – Kielce 24-31.
1.MKB Veszprém65-1178-14210
2.Löwen (GER)642-201-17210
3.Kielce (POL)6411174-1599
4.Chambery (FRA)6114147-1703
5.Gorenje (SLO)61-5161-1782
6.HC Bosna (BIH)61-5145-1852
C-csoport Eredmények: Ciudad Real - Hamburg 30-28, Alingsas - Croatia Zagreb 23-32, Fyllingen - Handbold 19-28.
1.Ciudad Real (ESP)66--194-15112
2.Hamburg (GER)64-2206-1578
3.Croatia Zagreb (CRO)64-2173-1618
4.Handbold (DEN)63-3173-1586
5.Alingsas (SWE)61-5142-1822
6.Fyllingen (NOR)6--6129-2080
D-csoport Eredmények: Barcelona - Vardar Skopje 35-28, Kolding – Ademar 21-22, Zürich – Kiel 26-34.