Kézilabda BL: Megszenvedett a Pick Szeged a PAOK-kal - FOTÓK

2009. október 10., szombat
A Pick Szeged 27-24-re legyőzte a kézilabda Bajnokok Ligájában a görög PAOK együttesét. A második fordulóban szenvedett a szegedi együttes, és a győzelem öt perccel a találkozó vége előtt veszélyben volt. A Pick Szeged csoportjában az élen áll. A kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában az újszegedi sportcsarnokban, a Pick Szegednél vendégeskedett a PAOK Szaloniki. A bemutatás alatt a B-közép hatalmas transzparenssel tudatta, hogy a görög együttes nem Bukarestben játszik, hanem Szegeden. Ennek előzménye, hogy a Szaloniki eltévedt Romániában, mert azt gondolta a sofőr, hogy Magyarország fővárosa Bukarest és arra vette az irányt. A rögtönzött földrajz óra után egy feladata maradt a szurkolóknak, hogy megszokott módon köszöntsék a Pick Szeged játékosait. A legnagyobb üdvrivalgás akkor tört ki, amikor Katzirz a pályára lépett, akinek igencsak megnőtt az ázsiója az egy héttel ezelőtti Medvegyi meccs óta. Akkor a Pick Szeged irtózatosan nehéz találkozóra készült, most elvileg könnyen túl kellett volna esni a Szalonikin. Ez viszont nem ment olyan egyszerűen. Igaz, Zvizej majdnem átesett az első támadásnál az izraeli Peretz játékvezetőn, aki a villámgyors szélső elöl nem tudott kitérni. Nenadics bemutatta, hogy tud ütközni a reklámtáblával, szerencsére a játékosnak nem történt baja. És azt is láthattuk, hogy Vladan Matics három-kettő-egyes védekező felállással próbálja mihamarabb hibázásra kényszeríteni az ellenfelet. Tizenkét percig játszotta a Pick ezt a formációt, több-kevesebb sikerrel. Tény: csak háromgólos előnyhöz jutott. Ez viszont megrémíthette a görög edzőt és időt kért. Matics ezt arra használta ki, hogy átrendezte a védelmet, és öt-egyre tért át. Nem ez volt az oka, hogy a 17. percben kiegyenlített a PAOK, hanem az, hogy a Pick kézilabdásai ügyetlenkedtek, elszórták a labdákat. Szerencsére a megingás rövid ideig tartott, no meg Marjanac kapus védett, amit lehetett és a félidő vége előtt négy perccel már 15-10 volt az állás. Itt lehetett volna megroppantani a görögöket, ehelyett a Pick Szeged zsinórban három gólt kapott. Az fel sem merült a szünetben, hogy a PAOK megszorongatja a hazai együttest, bár a különbség csak kettő volt. Nem mondhatni, hogy szenvedett a Pick Szeged, de nem játszott jól. Ennek ellenére a 38. percben a Pick már hat góllal vezetett. A hazai csapat azt is elviselte, hogy az izraeli bírók szíve Görögország felé húzott, amit többször füttykoncerttel honorált a szegedi publikum. A 42. percben a kettős emberhátrány sem törte meg a Szegedet, maradt a hat gól a két csapat között. Öt perc múlva Vladan Matics úgy érezte, baj lehet, és időt kért. Korholt, magyarázott, látszott: nem tetszik csapata játéka. Matics nem először látott kézilabdapályát, előre érezte, mi fog következni. Az 55. perctől többször is egyenlíthetett volna a Szaloniki, de nagy szerencséje volt a Pick Szegednek, hogy Marjanacnak nem lehetett gólt lőni 25-24-nél. Kettőt ugyan még lőtt a Pick és hárommal megnyerte a találkozót. Egy biztos: a görögök tudatták, hogy otthon nyerni szeretnének a Pick ellen, ami nem lehetetlen, ha úgy játszik a szegedi együttes, mint ma. És azt se feledjük, a Montpellier ezt a görög együttest 26 góllal megverte az első fordulóban.

Férfi kézilabda BL A csoport 2. forduló:

Pick Szeged–PAOK27-24 (15-13). Újszegedi Sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Cohen, Peretz (izraeli) Pick Szeged: Marjanac – Kos 6, Ghionea 5, Zubai 1, Herbert 2, Zvizej 5/1, Katzirz 4. Csere: Liszkai (kapus), Vadkerti 1, Nenadics, Osmajics 2, Krivokapics 1. Vezetőedző: Vladan Matics. PAOK: Kominek – Miszyrlisz 2, Riganasz 3/2, Petridisz 1, Marango 4, Evangelidisz 6, Szaulidisz 3. Csere: Tsakiris 2/1, Grubanov 3, Palaszkasz, Sevasztidisz. Vezetőedző: Sztylianosz Szeirekidisz. Hétméteres: 1/1, ill. 6/3. Kiállítás: 6 ill. 6 perc.