Kajak-kenu Vk – Kucsera csak B döntős 1000 m-en

2009. június 6., szombat

Kucsera Gábor a negyedik legjobb idővel is csak a B döntőbe tudta kvalifikálni magát K-1 1000 m-en a szegedi MOL kajak-kenu Világkupa-versenyen, s mivel a másik hazai induló sem végzett középfutamában az első három között, a szám szombat délutáni fináléjában nem lesz magyar hajó.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint a tavalyi milánói Európa-bajnokságon ezüstérmes

Kucsera

jól teljesített szombat délelőtt, de a hajrát már nem bírta, így futamában – ahonnan az első három jutott tovább – csak a negyedik lett. Később kiderült, hogy ez volt a legerősebb futam, a magyar kajakos pedig összesítésben a negyedik legjobb időt lapátolta.

Holpert Ervin

hozzá hasonlóan csak a „kisdöntőben” szerepelhet. A férfi kajak párosok 1000 m-es versenyében hazai szempontból már jobban alakultak a dolgok:

Bara Alexandra

, illetve az utóbbi napokban betegeskedő és elmondása szerint még mindig nem teljesen egészséges

Benedek Dalma

is könnyed evezéssel jutott tovább a délutáni döntőbe. A legrövidebb távon, 200 m-en nyolc magyar hajó volt érdekelt a szombat délelőtti középfutamokban, közülük