Labdarúgás: Fél percen múlt a szegedi győzelem

2008. október 18., szombat

Fotók: Gémes Sándor

Döntetlen született a labdarúgó NB III Alföld csoport 11. fordulójának megyei rangadóján. A szegedi Tisza Volán SC Udvarinak a harmadik percben, illetve Kazinak a hatvanadik percben szerzett góljával 2-0-s előnyt szerzett, ám a vendég Algyő előbb negyedórával a vége előtt szépített, majd a hosszabbítás utolsó percében az egyenlítőt találatot is sikerült megszereznie. A Volán komoly győzelmi esélyt játszott el, az Algyő viszont továbbra is nyeretlen Szegeden.

Dobó Csaba - Pintér M. Lajos

Napfény, kellemes idő, mintegy hatszáz néző és két, szegediekből álló csapat. Minden adva volt egy igazi rangadóhoz a Felső Tisza parti stadionban szombat délután. Az NB III Alföld csoportjában az élbolyhoz tartozó, a 11. fordulót a második helyről kezdő Algyő SK - akinek sorait főleg egykori szegedi nevelésű játékosok erősítik - csapott össze a tizedik helyen tanyázó Tisza Volán SC fiataljaival. Az olajmezőiről híres kisváros hivatalos mérkőzésen még soha nem tudta felülmúlni Szeged focicsapatát.

Fordulatos meccs - az Algyő jobban figyelt a végén...

A találkozó rangadóhoz méltó lendülettel kezdődött, hiszen alig telt el két perc, mikor a

Dongó - Mészáros, Grünwald, Udvari, Szabó - Dargó, Mórocz - Szilágyi, Baji R., Huszárik - Kazi

összeállításban a zöld gyepre kifutó szegediek egy egyéni hibát kihasználva vezetéshez jutottak

Huszárik Zsolt lőtt be egy szabadrúgást balról, a tizenhatos oldaláról, labdája átszállt a kapus fölött, s a védőket megelőző Udvari Szabolcs közelről a hálóba bólintott, 1-0. Ezt követően a lendület küzdéssé formálódott, hiszen az első félidőben - egy-két átlövéstől eltekintve - nem sok helyzetet dolgoztak ki a csapatok. A játék főleg a középpályán folyt, ahol szegedi részről Mórocz Zsolt határozottsága sok vendégakciót fojtott el.

A második játékrészben a hazai gárda egy kicsit behúzódott, így a vendégek bátrabban támadhattak. A védelemben erős bástyának bizonyult Dongó Dénes kapus, aki magabiztosságával erőt adott a hátsó alakzatnak. Egy kontra azonban ismét a szegedieknek kedvezett (igaz, a gólhoz kellett a vendégportás bizonytalansága, és Kazi László szemfülessége is): a 60. percben a szegedi 11-es eltolta a labdát az egymásra váró algyői kapus és védő között, s az üres kapuba passzolt, 2-0. Sajnos a végjáték nem a Tisza-partiak szerencséjét hozta, hiszen először egy rossz térfélkiürítést követően szerzett találatot az Algyő a 75. percben, majd pedig a hosszabbítás utolsó percében egy flipperjátékhoz hasonló jelenet után egyenlített, 2-2. Igaz, az utolsó gólnál kérdéses a bíró szerepvállalása, hiszen az első labdaszerzést egy komoly talpalás előzte meg, ahol néma marad a síp. (Hozzá kell tenni, az algyőiek viszont két tizenegyes elmaradását kérték számon a sípmesteren...) Összességében elmondható azonban, hogy bár igazságos eredmény született, a Szegednek rutinosabb játékkal 2-1-es állásnál ki kellett volna húznia a hátralévő időt.

Halkó Pál: Vállvetve kell küzdenünk

A Tisza Volán SC szakosztályvezetője nem értékelte kudarcnak, hogy kicsúszott a fiatal szegediek kezéből a győzelem, s megfontolandó gondolatokat osztott meg velünk a megyei összefogás szükségességéről is. "Nem éltem meg presztízsveszteségként az elhullajtott pontokat, egy jó csapat ellen játszottunk, s tapasztalatlanok voltunk. Az algyői keretben nyolc egykori tisza volános kapott helyet, valamennyijükkel és a vezetőkkel is jó a kapcsolatom. Meggyőződésem, hogy a környékbeli csapatokkal – így az Algyővel is – vállvetve kell küzdenünk a jobb minőségű helyi foci megteremtéséért. Az én mintám az lenne, hogy egy vonzó szegedi stadionba az algyői fociszerető sportbarátaink is szívesen jöjjenek a szegedi színekért szurkolni egy magasabb osztályú mérkőzésre" - mondta

Halkó Pál

a találkozót követően a SZEGEDma.hu-nak.

Buchholcz Gábor: Öröm volt látni a rengeteg nézőt!

Szokásunkhoz híven a vezetőedzőt is értékelésre kértük -

Buchholcz Gábor

elsősorban azt emelte ki, hogy óriási élményt jelentett együttese számára ennyi néző előtt szerepelni. "Kicsit természetesen csalódott vagyok, mert hazai pályán mindig nyerni akarunk, s rendkívül közel is álltunk ahhoz, hogy legyőzzük a második helyezettet, a kiváló erőkből álló Algyőt, ugyanakkor büszke is vagyok a csapatomra, s gratulálok a fiúknak a pontszerzéshez! Úgy érzem, a rutin segítette a vendégeket az egy ponthoz, hiszen a meccs végén szinte helyzet nélkül egyenlítettek ki. Mi elsősorban fejben nem bírtuk a végjátékot, ami érthető, hiszen fiatal társaságról van szó, másrészt viszont a cserék ezúttal sajnos kevesebbet tettek hozzá a játékhoz, mint vártam. Igaz,

Bárdosi Nándi

ha berúgja 2-1-nél a ziccerét, hős lehetett volna, ám sajnos hibázott. Meg kell jegyeznem, a játékvezetés ezen a délutánon nem nőtt fel a rangadó, a két csapat színvonalához. Ami viszont rendkívüli örömmel tölt el engem, illetve tölti el a csapatot, az az, hogy rengetegen látogattak ki, s buzdítottak bennünket. Ez újból világossá teszi: Szegednek égetően szüksége van a labdarúgásra" - mondta a SZEGEDma.hu-nak a mester.

Megyei III. osztály: kék-fekete kiütés

A megyei III. osztály 10. körének városi rangadóján az FK 1899 Szeged magabiztos győzelmet aratott az IKV Alsóváros ellen. Részletes beszámolót

itt olvashatnak!

Az NB III Alföld csoport 11. fordulójának eredményei:

Tisza Volán – Algyő 2-2 (1-0). Szeged, 600 néző. Tisza Volán SC:

Dongó – Mészáros, Grünwald, Udvari, Szabó – Dargó (Bárdosi), Mórocz – Szilágyi, Baji R., Huszárik

(Nagy Zs.)

– Kazi

(Vida)

. Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Algyő:

Korom – Retek, Vass, Makra, Krucsó – Kothencz – Balogh N., Zakar, Gyimesi (Tóth L.), Végh (Tóth A.) – Pálinkó.

Tóth Ákos.

Gólszerző:

Udvari, Kazi, illetve Balogh N., Makra.

Kiállítva:

Makra (93. perc).

Budafok – Kiskunfélegyháza 4-0 Érd – Izsák 1-0 Orosháza – Újbuda 6-1 Gyula – Bp. Honvéd II. 1-4 Hódmezővásárhely – Monor 2-1 Jászapáti – Kecskeméti TE II. 0-1 Dabas – Szolnoki Spartacus 1-2

Az állás:

1. Kecskeméti TE II. 27 pont, 2. Honvéd II. 22, 3. Budafok 22, 4. Szolnoki Spartacus 21, 5. Érd 21, 6. Algyő 21, … 10. Tisza Volán SC 14 pont.

A megyei I. osztály 11. fordulójában:

Tápé – Tiszasziget 2-1 Röszke – Csongrád 0-3 Kiskundorozsma – Mórahalom 1-2 Szentesi Kinizsi – Sándorfalva 0-1 Újszentiván – Mindszent 7-4 Ásotthalom – SZVSE-Gyálarét 3-1 Nagymágocs – Balástya 4-1 Kistelek – Kiszombor 1-0