Orbán Viktor: Baj van a toronyban odaát

Hétfőn Kaposváron, kedden Egerben tartott telt házas fórumot Orbán Viktor. A miniszterelnök országjárása tömegeket mozgat meg, mindkét város főtere megtelt, ami zavart okozott a Tisza pártnál, ahol álhírekkel próbálják elfedni a valóságot kormányzó párt népszerűségéről.

Orbán Viktor: jókat fogunk derülni a következő napokban
Baj van a toronyban odaát
– mondta Orbán Viktor, miniszterelnök a közösségi oldalára feltöltött videójában, arra reagálva, hogy a Tisza szerint Egerben ázsiai emberek töltötték meg a Dobó teret kedd esti fórumán.
A miniszterelnök szerint a tiszásokat megérintette a vereség szele. Hozzátette: komolyan elhitték, hogy Magyarországon lehet ukránbarát politikával választást nyerni, különösen úgy, hogy Brüsszel is megtámogatja őket, de látják, hogy ez nem így van.
Keserű az ébredés, és ilyenkor sok butaság is elhangzik, jókat fogunk derülni a következő napokban
– fogalmazott Orbán Viktor.
Nem először riogat ázsiai emberekkel a Tisza Párt. Emlékezetes, Magyar Péter néhány hete zavarosan azt fejtegette: a Fülöp-szigeteki vendégmunkások megették az aranyhalakat és a kacsákat az állatkertből, majd helyesbített, hogy nem is a Fővárosi Állat- és Növénykert, hanem a Városligeti-tó szolgált a vendégmunkások „terülj, terülj asztalkájaként”. A Városliget Zrt. később közölte azt is, hogy a tó vizében nem élnek aranyhalak, a kacsák pedig jól vannak.
Korábban ezt az álhírt is frappáns bejegyzésben kommentálta Orbán Viktor a közösségi oldalán.
Az országjárás egri állomása után Mihálffy Béla, Szeged és a Homokhátság kormánypárti országgyűlési képviselője csattanós videóval kommentálta közösségi oldalán.