Politika

Folyamatos az aláírás: százezrek csatlakoztak a Nemzeti Petícióhoz

SzegedMA
Szerző: SzegedMA
2026. február 23., hétfő
A nemzeti petícióhoz egyre többen csatlakoznak, a kitöltők száma már több százezerre emelkedett. A kérdőívben a résztvevők az energiaárak alakulásáról, a rezsicsökkentés megőrzéséről és a háborúval kapcsolatos álláspontról mondhatnak véleményt. A nemzeti petíció célja, hogy a döntéshozók közvetlen visszajelzést kapjanak a lakosságtól olyan kérdésekben, amelyek a családok mindennapi kiadásait és az ország gazdasági mozgásterét is érintik.
Folyamatos az aláírás: százezrek csatlakoztak a Nemzeti Petícióhoz
Fotó: MTI. Százezrek véleménye gyűlik össze a Nemzeti Petícióban

A Nemzeti Petíció januárban indult, és három kérdést tartalmaz. A kezdeményezés célja, hogy a magyarok közvetlenül jelezhessék álláspontjukat több, a mindennapokat is érintő ügyben. A legutóbbi tájékoztatás szerint már mintegy 350 ezren töltötték ki az íveket, a szám pedig folyamatosan növekszik.

Már tömegek töltötték ki a Nemzeti Petíció kérdőívét
Már tömegek töltötték ki a Nemzeti Petíció kérdőívét Fotó: MTI. 

Három üzenet a nemzeti petícióval

A petíció kitöltésével a résztvevők három fő kérdésben foglalhatnak állást. A kormány értelmezése szerint ezzel kifejezhető, hogy nem támogatják a háború finanszírozását, nem szeretnék, hogy Magyarország energiabiztonsága külső döntésektől függjön, és ragaszkodnak a rezsicsökkentés fenntartásához.

A kezdeményezés hangsúlyozza, hogy az energiaellátás és az üzemanyag-ellátás nemcsak gazdasági, hanem nemzetbiztonsági kérdés is. A kabinet álláspontja szerint ezért különösen fontos, hogy a magyar választók véleményt mondjanak minden olyan döntésről, amely az energiaárakat vagy a családok kiadásait érintheti.

Gazdasági következményekről beszélnek

Palóc André, a Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője videóüzenetben jelezte: ő is kitölti a Nemzeti Petíciót, mint mondta:

Ennek több oka is van. Az egyik az az, hogy például nem szeretném, hogy emelkedjenek az energiaárak és éppen ezért fontosnak tartom, hogy meg tudjuk védeni a rezsicsökkentést. A másik fontos kérdés pedig, hogy Ukrajna további pénzeket követel a működésre, valamint a háború finanszírozására, ez összességében 1500 milliárd dollárt jelentene, amelyet a tagállamokkal fizettetnének meg, nyilvánvalóan ez Magyarország számára is kedvezőtlen lenne.

A szóvivő arról is beszélt, hogy egyes európai elképzelések jelentős pénzügyi terhet róhatnának a tagállamokra. Álláspontja szerint ez a magyar családok költségvetését is érintené, ezért fontos, hogy a választók világosan kifejezzék véleményüket.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.