A DPK háborúellenes országjárása Kaposváron folytatódik

Szombaton 11 órakor Kaposváron folytatódik a Digitális Polgári Körök (DPK) háborúellenes országjárása, amelynek újabb állomásán Orbán Viktor miniszterelnök is színpadra áll - írta meg a Magyar Nemzet.

A kaposvári gyűlésen a miniszterelnök várhatóan részletesen beszél majd a Béketanács megalakulásáról is. Orbán Viktor a héten Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére Davosba utazott, ahol létrehozták a háborúellenes kezdeményezést. A rendezvényen részt vesz Rákay Philip, a DPK nagykövete, valamint művészek, közéleti szereplők és helyi lokálpatrióták is.
A miniszterelnök pénteken közösségi oldalán jelezte, hogy Lázár Jánossal együtt érkezik Kaposvárra, bejegyzésében az Orbán–Lázár párost hangsúlyozva.
Telt házas rendezvények országszerte
A Digitális Polgári Körök országjárása a tavaly szeptemberi első országos találkozó sikere nyomán indult el. A szervezők célja a háborúellenes álláspont erősítése és a közösségi kiállás megszervezése volt. Tavaly öt nagygyűlést tartottak Győrben, Nyíregyházán, Kecskeméten, Mohácson és Szegeden, mindegyik telt házzal zajlott.
Az idei országjárás első állomása Miskolc volt, ahol a DVTK Arénában zsúfolásig megtelt nézőtér előtt Orbán Viktor nem hagyományos beszédet mondott, hanem közvetlenül válaszolt a résztvevők kérdéseire.
A miskolci rendezvényen a miniszterelnök ismertette a Fidesz–KDNP következő ciklusra vonatkozó terveit is. Ezek között szerepelt az egymillió forintos átlagbér elérése, a négyszázezer forintos minimálbér, a 14. havi nyugdíj fokozatos bevezetése, egy új agrárgazdaság felépítése, Magyarország teljes energiafüggetlensége, valamint a mesterséges intelligencia hasznos alkalmazása.
Orbán Viktor hangsúlyozta: célja, hogy „a magyarok nagyok legyenek, gazdagok és újra erősek”. A DPK-rendezvényeken rendszeresen beszél kül- és belpolitikai kérdésekről is, valamint arról, miért tartja fontosnak a Fidesz–KDNP folyamatos kormányzását.
A szegedi DPK nagygyűlés üzenete
Szegeden, a Lázárinfón a miniszterelnök arra a kérdésre is válaszolt, miért érdemes 2026-ban ismét a Fideszre szavazni. Úgy fogalmazott: szerinte a Fidesz hiányában nem lenne biztos munkahely, biztonságos időskor, viszont nőne a háborús és migrációs kockázat. Kijelentette azt is, hogy a Fidesz–KDNP olyan közösség, amely képes mindig az adott helyzethez szükséges vezetőket előtérbe állítani.
Orbán Viktor szerint vállalása változatlan: megváltoztatni a magyarok sorsát, és elérni azt, hogy Magyarország erős, sikeres és gyarapodó ország legyen.
A Magyar Nemzet teljes cikke itt olvasható.