Ez a hír is érdekelheti
Amerikai-magyar csúcstalálkozó - Trump: Orbán remek vezető!


Washingtonból jelentkeznek. A hatodik közös tárgyaláson vesz részt Orbán Viktor és Donald Trump.

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump hatodik alkalommal találkozik egymással. A találkozón Orbán Viktor mellett jelen lesz Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Lázár János építési és közlekedési miniszter, valamint Orbán Balázs politikai igazgató is.

Orbán Viktor miniszterelnök az Egyesült Államokba utazott, hogy ma Donald Trump amerikai elnökkel folytasson tárgyalásokat. Idejét sem tudni, mikor járt utoljára ekkora magyar delegáció az USA-ban. Az Orbán-Trump találkozó jelentős, hiszen nemcsak politikai szimbolikáról szól: a delegáció összetétele és a napirenden várható témák komoly gazdasági és diplomáciai súlyt kölcsönöznek az eseménynek.
A csúcstalálkozón több fontos téma szerepel majd, az egyik Magyarország energiaellátásának hosszú távú garantálása és a nukleáris energetikai együttműködés. Emellett várhatóan az orosz-ukrán háború lezárásának kérdése is napirendre kerül a magyar miniszterelnök és az amerikai elnök találkozóján.
A szövetség igazi értékét a kipróbáltsága adja, minél több küzdelem van mögötte, annál értékesebb
– mondta Orbán Viktor a Kossuth rádió péntek reggeli műsorában, a Donald Trump amerikai elnökkel tervezett washingtoni csúcstalálkozója előtt. A kormányfő szerint a béke és a migráció ügyében, valamint a családok védelmét illetően is bajtársias a viszony az Egyesült Államokkal. Az orosz olajra vonatkozó amerikai szankciók kapcsán elmondta, hogy az Egyesült Államok elnökével is megosztja majd, milyen nehéz helyzetbe hozza Magyarországot a döntés. Hozzátette: néhány ország és vállalat már korábban is kapott mentességet a szankciók alól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.