
A magyar kormányfő franciaországi beszéde után Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője a Magyar Nemzetnek nyilatkozva hangsúlyozta: a magyar szuverenista modell egyre inkább példaként szolgál Európa patrióta politikai mozgalmai számára. Orbán Viktor miniszterelnök a Patrióták nagygyűlésén Marine Le Pen meghívására szólalt fel, ahol világossá tette: Európának új irányra van szüksége, amely nem a globalizmusra, hanem a nemzetállamokra és az értékalapú politikára épül.
Deák szerint a franciaországi esemény nem csupán politikai rendezvény, hanem erődemonstráció is volt, amelyen Európa szuverenista pártjai egyesítették hangjukat Brüsszel hatáskörelvonási törekvéseivel szemben.
Az elemző rámutatott: a magyar kormány által képviselt következetes bevándorláspolitika és a nemzeti identitás védelme mára minta lett a nyugat-európai jobboldal számára, különösen olyan országokban, mint Franciaország, ahol a migráció következményei mindennapos feszültségeket okoznak.
Orbán Viktor beszédében ismét kiállt Ukrajna EU-csatlakozása ellen, amit Deák Dániel is indokoltnak nevezett: a gyorsított felvétel nemcsak katonai kockázatot jelentene, hanem Brüsszel részéről újabb központosítási lépésként értelmezhető.
A föderalisták most a háborús helyzetre hivatkozva akarják megszüntetni az egyhangú döntéshozatalt, és ezzel minden eddiginél több jogkört vonnának el a tagállamoktól
– fogalmazott.
A nemzeti szuverenitás megőrzése mellett Deák szerint a patrióta erők közös nevezője a háborúpárti politika elutasítása, a családok támogatása, valamint a genderideológia visszaszorítása. E politikai tömb célja nem más, mint a status quo megtörése és a döntéshozatal visszaadása a tagállamok kezébe.
Deák kitért arra is, hogy a patrióta mozgalmakat politikai eszközökkel is igyekeznek ellehetetleníteni:
Németországban az AfD-t figyeltetik, Franciaországban Marine Le Pen ellen jogi hadjárat folyik, miközben ezek az országok rendre a magyar demokrácia állapotát bírálják.
Az elemző szerint a válasz világos: a szuverenista oldalnak még szorosabban kell együttműködnie és több országban kell megnyernie a választásokat. Orbán Viktor célja, hogy a patrióták váljanak az Európai Parlament legerősebb, vagy második legerősebb politikai erejévé – ezzel érhető el valódi változás az uniós döntéshozatalban.
Deák Dániel a jövő kulcsfeladatainak a nemzeti szintű választási sikereket és az európai szintű szervezettség megerősítését nevezte. Mint mondta, ha a patrióta pártok a tagállami választásokon győznek, az uniós szinten is megnövekedett befolyással jár majd – és ez lehet a záloga egy szuverenitáson alapuló, erős Európának.
A Magyar Nemzet teljes cikke itt olvasható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.