Politikailag sikeres évnek tekinti 2024-et a Fidesz pártigazgatója
Brutálisan jó eredményt értünk el az európai parlamenti választáson. Ha ezt átfordítottuk volna az országgyűlési választásokra, akkor újra kétharmadunk lenne. Az önkormányzati választások tekintetében ugyanez a helyzet. Megyei jogú városokat nyertünk vissza: Baját, Egert, Salgótarjánt és Miskolcot. Megtartottuk a megyei közgyűléseket - értékelte a 2024-es évet az Indexnek Kubatov Gábor, a Fidesz alelnöke és pártigazgatója.
A politikus kiemelte, mindezt a ciklus közepén érték el, amikor jellemzően a legalacsonyabb a kormánypártok támogatottsága.
Szóval én nem osztom az olyan borúlátó véleményeket, hogy „fú, ez most nem volt az igazi”. Persze kétségtelen, hogy gazdaságilag egy nagyon nehéz év volt, és nehéz is lesz, amíg az orosz–ukrán háború tart. Amíg háború van, addig sok jóra sem Európa, sem Magyarország nem számíthat.
Azonban reménykeltőnek tartja, hogy Magyarországon idén olyan gyárak kezdik meg a termelést, amelyek hatalmas GDP-növekedést hoznak majd.
De nem a számok a lényegesek, ami fontosabb, hogy az emberek könnyebben élhetnek.
Magyar Péter felbukkanásával kapcsolatban megjegyezte, olyan nincs, hogy jelölt nélkül maradjon a baloldal a választásokra. Magától értetődő volt, hogy valakinek jönnie kell.
Magyar Péter egy tipikus eset. Pont ugyanolyan, mint az elődei voltak: Vona Gábor, Jakab Péter vagy Márki-Zay Péter.
Véleménye szerint a dolog kulcsa az, hogy a baloldalon kerestek egy olyan embert, aki a brüsszeli érdekek kiszolgálója. Magyar Péternek pedig hosszú ideje jó brüsszeli kapcsolatai vannak.
Ráadásul Brüsszel számára szerencsés helyzet, hogy egy zsarolható emberről beszélünk.
Kubatov Gábor úgy véli, Magyar Pétert a brüsszeli elit kereste fel.
A napnál világosabb, hogy minket Manfred Weber és Ursula von der Leyen meg akar buktatni, mert velünk nem tudják azt csinálni Európában, amit csak akarnak. Ezt ők meg is mondták, hogy a Fidesszel nem számolnak, és a következő kormányzó pártnak a Tiszának kell lennie. Nem is titkolják ezt.
Hozzátette, ettől nem kell megijedni, mert legalább négyszer már legyőzték a baloldalt. Azért szálkák a brüsszeliek szemében, mert ellenállak nekik a migráció, a háború és a gender támogatásának a kérdésében.
Ezért megtalálták maguknak Magyar Pétert, ezt a zsarolható pasast.
A zsarolhatósággal kapcsolatban felhívta arra a figyelmet, Magyar Péter ellopta valakinek a telefonját és ha az Európai Parlament megvonná a mentelmi jogát, akkor a magyar bíróságok elítélnék lopásért.
Nem véletlenül nem mond le a mentelmi jogáról, nem véletlenül kéri az Európai Parlamentet, hogy mentsék fel. Brüsszelben azonban így most azt mondhatják neki, hogy „kedves Péter, vagy úgy cselekszel, ahogy mi kérjük, vagy kiadjuk a mentelmi jogodat, és téged elítélnék Magyarországon”.
A Fidesz pártigazgatója biztos benne, hogy Magyar Péter nem a maga ura. Azt eltudja képzelni, hogy magától kezdett el politizálni,
de az biztos, hogy rögtön megtalálta a szponzorait, és a politikai jövője előre borítékolható.
Kubatov Gábor szerint egyértelmű, hogy Magyar Péter a baoldalból táplálkozik, jobboldalról nem visz el szavazatot. Ennek bizonyítékaként említette a dombóvári időközi választást, ahol százalékosan több szavazatot kapott a Fidesz-KDNP, mint a 2022-es országgyűlési választáson.
Teljesen egyértelmű, hogy Magyar Péter szavazatai a baloldalról jönnek. Erre példa egyébként az európai parlamenti választás is. A baloldalon mindenki összeomlott, csak ő jött fel. Mi meg a jobboldalon annyit kaptunk, mint szoktunk.
A közvélemény-kutatásokkal kapcsolatban megjegyezte, azokat nem kutatják, "hanem írják őket".
Volt egy valós nagy mintás közvélemény-kutatás Tolna megyében. Nem ezer embert kérdeztek meg, mint egy országos reprezentatív közvélemény-kutatásnál szokás, hanem tizenkétezren a Fidesz jelöltjére szavaztak. Azért ez egy komoly felmérés. És a következő hétvégén még nyertünk Veszprémben és Óbudán is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.