A papírforma szerint három párt alkothatja majd az új Parlamentet, a valóságban azonban ennél többen lesznek bent.
Bár még mindig csak 98%-os az adatok feldolgozottsága, hiszen az átjelentkezett, "zöld borítékos" szavazatok és a levélszavazatok egy részét csak később dolgozzák fel, a papírforma szerint úgy néz ki, két pártszövetség és egy párt került be a parlamentbe: A Fidesz-KDNP, a hatpárti ellenzéket magába foglaló Egységben Magyarországért koalíció és a Mi Hazánk. Bekerült még további 1 német nemzetiségi képviselő is
A Fidesz-KDNP 135, az ellenzék 56, a Mi Hazánk 7 mandátumot vihet a parlamentbe. Egyéni listás jelöltetek csak a Fidesz és az ellenzék nyert: előbbi 88-at, míg utóbbi 18-at. A Mi Hazánk 7 jelöltjét listáról juttathatja be, az ellenzék 38-at és az egyetlen nemzetiségi jelölt szintén listáról kerülhet be. A kormánypárt 47 jelöltet indíthat listáról.
A 106 egyéni jelölt közül az ellenzékiek Budapesten nyerték a legtöbb mandátumot, a 18. fővárosi körzetből 16-ban győztek, míg vidéken Pécs és Szeged 1-es választókörzeteiből jutott be Mellár Tamás és Szabó Sándor.
A Momentum eddig csak az EP-ben képviseltette magát főleg, idéntől azonban már a parlamentbe is beülhetnek, 11 helyet kaptak. Ott lesz köztük egészen biztosan az egyéniben nyerő Hadházy Ákos, Fekete-Győr András és Orosz András, de köztük lesz a Fürjes Balázst egyéniben legyőző Hajnal Miklós is. Az országos kevésbé ismert Sebők Éva és a roma származású Lőcsei Lajos is ott lehet listáról. Egyéniről pedig többek közt Orosz Anna erősítheti a pártot.
A Demokratikus Koalíció 16 képviselője közt lesz Gyurcsány Ferenc és új képviselőként az Egyenes beszéd c. műsor egykori arca, Kálmán Olga is. Visszatér a korábban botrányba keveredett Gréczy Zsolt is. Bár bekerült Dobrev Klára is, ő már korábban jelezte, hogy az EP-ben kíván maradni. Őket egészíti még ki többek közt Dávid Ferenc, Komáromi Zoltán és Kordás László, de Vadai Ágnes is ott van köztük.
A Párbeszéd 7 helyet kapott, köztük az egyéni győztes Tordai Bencével és Szabó Tímeával. A lista elején ott van ugyan Karácsony Gergely, de ő korábban jelezte, hogy marad Budapest főpolgármestere.
A nagy kérdés azonban a listavezető Márki-Zay Péter sorsa, hogy a példátlan veresége után egyéni jelöltként és miniszterelnök-jelöltként, beül-e az országgyűlésbe. Pláne, hogy több ellenzéki párt elnöke rögtön a vereség estéjén ,,kirúgta" őt, mint ,,kapitányt".
A Mi Hazánk mind a 7 mandátuma listás, így bekerült Toroczkai László, Dúró Dóra és férje, Novák Előd, valamint Apáti István is.
A kormánypárt a fővárost lényegében teljesen elvesztette, azonban ez nem érte őket váratlanul. A lista alapján pedig biztos, hogy a vesztes egyéni jelöltek közül bejut Németh Szilárd, Simicskó István, akik Budapesten egyéniben indultak. A többi egyéni jelölt ugyanakkor kívül esik az első 47 jelöltön, így még a két egyéni győztes, Szatmáry Kristóf és Dunai Mónika erősíti a kormány fővárosi képviseletét.
Ami pedig Csongrád-Csanád megyét illeti, itt - ahogy fentebb említettük - az ellenzéki Szabó Sándor képviselheti a megye 1-es körzetét, a 2-est a fideszes Mihálffy Béla, a 3-asat a szintén fideszes Farkas Sándor, míg a 4-eset Lázár János.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.