Alaposan lehűl a levegő, Szegeden a hó is szállingózhat


Késő délutánra már alig fogja megközelíteni a hőmérséklet a 2-3 fokot. Az ország egy részén havazni is fog, Szegeden csak hószállingózás várható - legalábbis egyelőre.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) szórványosan több figyelmeztetést is kiadott több vármegyére. A prognózis ugyan folyamatosan frissül és változik, Csongrád-Csanád vármegyét egyelőre nem érinti se zivatar, se hó. Tőlünk legközelebb, Békés vármegyében várható némi zivatar, Veszprém és Komárom-Esztergom vármegyékben pedig hó, illetve hófúvás.
Ennek ellenére a tavasziasnál kellemetlenebb idő várhatóan minket sem kerül el: délutántól csökkenni kezd a hőmérséklet, estére pedig már alig éri el a hőmérséklet a 2-3 Celsius-fokot.
A hétvégén pedig tartósan ennyire hűvös is marad. Komolyabb csapadék hó formájában szombaton eshet le, de vélhetően nem lesz tartós, mert bár hideg lesz, a legalacsonyabb hőmérséklet 0 és -1 fok között fog alakulni.