Fizikai, lelki és szellemi egészség – mindezt és a tevékeny életbe vetett hitet szeretné (vissza)adni az ötvenes-hatvanas korosztálynak a korábbi televíziós pályafutása révén sokak által ismert Endrei Judit.
Az
keretében a
támogatásával megvalósult programként kerekasztal-beszélgetésre várták az érdeklődőket hétfőn délután a
. A beszélgetés előtt – melyen
Pirityi Éva,
szín- és stílustanácsadó,
Kurdics Erika
, életvezetési tanácsadó, valamint egy orvos szakértő is részt vett –
Endrei Juditot
az aktív idősödésért küzdő Kor-határtalanul programmal kapcsolatos tapasztalatairól kérdeztük.
– A honlapjukon, a bemutatkozó szövegben Albert Schweitzert idézik: „A fiatalság mércéje nem az életkor, hanem a szellem és a lélek állapota: az akarat és a képzelőerő, az érzelmek intenzitása, a jókedv és a kalandvágy győzelme a lustaságon.” Mennyire bizonyul sikeresnek a programjuk?
– Nagyon jó visszajelzéseink, jó tapasztalataink vannak, azt érezzük, hogy az ötvenen túli, hatvan körüli korosztállyal végre foglalkozik valaki, segíti, erőt ad neki. Persze nem akarom egyedüliként kisajátítani, bár öt évvel ezelőtt még nem voltunk olyan sokan. A mi – divatos szóval – projektünknek, illetve most már egyesületünknek, a Szentendrei Női Egyesületnek éppen az az ereje, hogy nem kényelmes tévéstúdióban ülünk, vagy nem csak a honlapon keresztül érhetnek el minket, hanem itt vagyunk személyesen is.
– Mit kínálnak az említett korosztálynak?
– Mitől érzi magát jól egy ember, akárhány éves is legyen? Ha rendben van fizikailag, lelkileg, szellemileg, illetve szociálisan. A mi vállalásunk semmiképpen sem az, hogy konkrét munkát keressünk, vagy segélyeket járjunk ki, de abban például már tudunk segíteni, hogy mit kell tudniuk a munkavállalóknak a mai munkaerőpiacon, hogy nagyobb eséllyel induljanak. Munkavállalói útikalauz című kiadványunk is ebben segít. Emellett azt szeretnénk ösztönözni, hogy egy gondolkodás-, illetve szemléletváltás induljon el ebben a korosztályban.
– Ahogy az egyik jelszavuk szól: „50 után kezdődik az élet”?
– Igen. Ha valaki eléri az ötvenet, hatvanat, ne úgy gondoljon a korára, hogy mostmár vége, nem érdemes semmit csinálni. Mi azt mondjuk, úgy kell felfogni, hogy életünk harmadik szakaszához érünk el hatvan körül, ezt kell valahogyan úgy elképzelni, megtervezni, hogy új dolgok is belekerüljenek, legyen fizikai tevékenységünk, építsük magunkat tovább szellemileg, tanuljunk, járjunk közösségbe. Pontosan tudom, hogy aki ma este eljön, minden szempontból aktívabban éli az életét, mint a nagy átlag, de ha ő innen azzal a megerősítéssel megy haza, hogy jó úton jár, annak lesz hatása.
– Másban is elindíthatják a szemléletváltást?
– Mikor egy kicsi kavicsot beledobunk a vízbe, képes egyre nagyobb hullámokat gerjeszteni. A tőlünk kapott erő, információ, hit elterjedhet, mert hazaviszik a családba, elviszik a baráti közösségbe vagy a munkahelyükre, és ott is beszélnek róla. Szemléletet nem lehet parancsszóra váltani, csak így.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.