Egy korty bor után gondolná-e bárki is, hogy a nyelven csúszkáló zamatért volt, aki két hétig egész nap a szőlőjében rodeózott autójával, hogy elzavarja a seregélyeket? Lantos Szabolcs soltvadkerti borász pedig így tett, hogy alkotása teljességet nyerhessen. A legutóbbi Napsugaras Boresten kóstolhattuk nedűit.
A síkvidéki borászatban vannak már csodák, az első „fecske”
Frittmann
volt, aki az év borásza lett, azóta pedig több tehetséges borász készít díjnyertes borokat az alföldön. Lantos a legutóbbi szegedi borfesztiválon a legfiatalosabb bor címet nyerte el. Ő látogatta meg a legutóbbi
az Alsóvárosi Tájházban.
Igazi családi vállalkozás a Lantos pince, a borász jogász feleségével,
Lantosné Mayer Zsuzsannával
együtt viszi vállalkozásukat valódi harmóniában, kemény munkával érik el sikereiket. Cserszegijét kóstolhattuk először, s megtudtuk, ez az a fűszeresség, illattenger, ami épp kielégíti ízlését az alföldi bormesternek, az „Irsai már sok lenne” – fűzte hozzá
Lantos Szabolcs,
világossá téve a borkóstoló kezdetén már, hogy bizony minden palackban ő maga is megjelenik, nem enged, nem hajt fejet senkinek, hiszen a bor egy igazán szubjektív ital, melyhez épp annyi bizalom kell, mint amennyi jó és harmonikus savhatás. Az ezerjó válogatásával a poharakban került szóba a borversenyek jelentősége, melyet kellő távolságból szemlél a borász. Elmondta, hogy egy alkalommal Frittmann csodaszép fahordós ezerjója kapott bronzérmet, miután felmerült a borászban: „kik ezek a barmok, akik ott kóstoltak?”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.