Kultúra

Amerikai református testvérgyülekezet tagjai látogattak Szegedre

Amerikai református testvérgyülekezet tagjai látogattak Szegedre

2008. október 12., vasárnap
Amerikai református testvérgyülekezet tagjai látogattak Szegedre

Fotók: Gémes Sándor

Az amerikai Desmoines városbeli testvérgyülekezetéből érkezett vendégeket köszönhetett szombaton a Honvéd téri Református Egyházközség. A küldöttséget népművészeti kiállítás és táncház is fogadta.

Hat vendég érkezett a Honvéd téri Református Egyházközség egyesült államokbeli testvérgyülekezetéből, az Iowa állambeli Desmoines városából. „2001 óta vagyunk testvérgyülekezeti kapcsolatban az amerikai gyülekezettel, amit kölcsönös látogatásokkal is ápolunk, így testvérgyülekezetünk tagjai is többször jártak már Szegeden, és a mi is meglátogattuk már őket. Nagyon segítőkész és kedves közösség. Mi most éppen egy színvonalas elektromos orgonára gyűjtünk, amely költségeinek harmadát adományként felajánlották nekünk" - tudtuk meg

Kereskényi Sándor

vezető lelkésztől. „A következő évben reménység szerint a mi gyülekezetünkből fognak hozzájuk látogatni. A tiszteletükre rendeztük a népművészeti kiállítás mellett a táncházat, illetve ma délelőtt már jártak Ópusztaszeren is - mindezt azért, hogy Magyarországról minél többet megtudjanak. Vasárnap este pedig részt vesznek az istentiszteleten" - beszélt a vendégek programjáról a lelkész felesége,

Kereskényiné Nemes Lívia

. A kölcsönös látogatások során egymás megértésére és egymás, valamint egymás kultúrájának megismerésére törekednek a testvérgyülekezetek tagjai - fogalmazott az egyik amerikai vendég,

Jean Eby

, aki a testvérkapcsolat révén már nem először járt Szegeden. A várossal és a helyi gyülekezettel kapcsolatban elmondta, nagyon szereti Szegedet, rendkívül szívélyes fogadtatásban van itt részük, és nagyon barátságosak az emberek, ezértis feltétlenül vissza akart térni ide. A kiállításról és a táncházról szólva hozzátette: csodálatosnak és lenyűgözőnek tartja a magyar kultúrát. Mint mondta, azért is fontosnak tartják a kapcsolattartást, hogy megértsék az embereket. Az emberek ugyanis alapvetően mindenhol hasonlók: gondoskodnak a családjaikról, a barátaikról - sokkal több a hasonlóság mint a különbség közöttünk. Fontos, hogy ezt ne feledjük, és munkálkodjunk érte, hiszen az embereknek a világon szükségük van egymásra, és együtt kell élniük - hangsúlyozta Jean Eby.

Az említett népművészeti kiállítást

Szabóné Zsóka

, Király Zsiga-díjjal kitüntetett népipari művész rendezte „Alföldi szűcshímzések és erdélyi varrottasok" címmel. Az alföldi kézimunkák, szűcshímzések az ő tervei és munkái, az erdélyi varrottasokat pedig

Menyhárt Erzsébet

, Aranyalma díjas népművész tervei alapján

Nemes Józsefné

hímezte. A kiállítás egész hónapban megtekinthető délutánonként három és hat óra között. A tárlatnak lesz folytatása, ami a gyülekezet asszonyainak kézimunkáiból fog állni, ezt október végén szeretnék megnyitni - tudtuk meg a kiállítás megnyitóján.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.