Kinyírja a szegedi önkormányzat a bulihangulatot? Jön az új csendrendelet.

A vendéglátós torkának elvágása a nyári szezon kezdetén– így fogalmazott iparági forrásunk a készülő csendrendeletről. Úgy tudjuk, a közgyűlés ellenzéki pártjai közül sem a Jobbik, sem a KDNP nem támogatják az előterjesztést.
Várhatóan elcsendesülnek a város utcái esténként júliustól, hiszen pénteken a közgyűlés elé kerülő előterjesztés szerint
hétfőtől csütörtökig este 10 órától, illetve a hétvégén éjféltől nem szólhatna zene a vendéglátóhelyek szabadtéri helyiségeiben. A csendtilalom reggel 8-ig tart majd a tervek szerint. Kivéve az önkormányzati rendezvények esetében - ott nincs ilyen megkötés.
Elvágják a vendéglátósok torkát
Egy, a belvárosban teraszos helyet működtető vendéglátós forrásunk elmondta, hogy ők ugyan nyitottak a konzultációra és a kompromisszumra, de eddig nem keresték meg őket.
"Teljesen átgondolatlan, elhamarkodott döntést próbálnak meghozni. Egy bizonyos rétegnek ez megnyugvást szolgál, de szerintem azok, akik ezt a várost éltetik és hajtják, azoknak ez hatalmas érvágás"
– elégedetlenkedett.– Nem hiszem, ha azt mondjuk, hogy fesztiválváros, vagy a Napfény városa, akkor egy csendes hely jut eszünkbe– érvelt.– Július elsejétől lépne életbe ez a tervezet. Vagyis
"a nyári szezon kezdetén vágják el a vendéglátósok torkát."
– fogalmazott, majd hozzátette: rendkívüli beadvánnyal készülnek a pénteki közgyűlésre.
A nyugdíjas szavazók miatt kell a csönd?
Információink szerint Botka László elsősorban a nyugdíjas szavazótábora miatt szigorítana ilyen drasztikusan a zajrendeleten. Bár fontos a nyugalom és a pihenés biztosítása, de ezzel a rendelettel számos gond van - érvel a többi politikus.A Jobbik és a KDNP frakciója ezért ebben a formában nem is támogatja az előterjesztést, az ugyanis szerintük "tárgyaláshoz is alkalmatlan". A Szegedi Tudományegyetem Hallgatói Önkormányzata (EHÖK) levélben kérte, hogy az időbeni korlát ne vonatkozzon az egyetemi rendezvényekre sem, mint ahogy nem vonatkozik az önkormányzati bulikra sem. A KDNP szerint a készülő rendelet jogellenes, mert sérti az Alaptörvényt.