Megállapodtak a honvédségi dolgozók illetményen kívüli juttatásairól szerdán. A dokumentumot Hende Csaba honvédelmi miniszter, Czövek János, a Honvédszakszervezet elnöke, Zsiga Imre, a Honvédségi Dolgozók Szakszervezetének elnöke és Kelemen József, a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségének elnöke írta alá Budapesten, a Honvédelmi Minisztériumban (HM).
A HM MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a megállapodás az illetményen kívüli juttatások tekintetében többek között kiterjed a munkába járási költségek 50 százalékos kompenzálására, az Erzsébet-utalványok rendszerére. Az iskolaköteles gyermeket nevelő honvédségi dolgozók továbbra is jogosultak 24 500 forint tanévindítási hozzájárulásra, továbbá 23 190 forint nevelési támogatásra, valamint havi ezer forint összegű bankszámla-hozzájárulásra. A hivatásos, szerződéses katonák és közalkalmazottak önkéntes nyugdíjpénztári és önkéntes egészségpénztári munkáltatói hozzájárulásban részesülnek 2015-ben is. A tárca évente egyszer a közalkalmazottak részére 70 ezer forint ruházati költségtérítést biztosít, és megállapodtak a katonai ruházati illetmények éves összegéről is. Az aláírás után
Hende Csaba
elmondta: a honvédelmi tárca rendkívül fontosnak tartja a katonák és a honvédségi dolgozók életkörülményének javítását. A HM közleményében azt is felidézték, hogy az Országgyűlés április közepén döntött a katonák illetményének emeléséről, amelynek eredményeként idén augusztustól átlagosan 30 százalékkal nő a katonák illetménye, amely ezt követően - 2019-ig - évente újabb 5-5 százalékkal emelkedik. A Honvédszakszervezet az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a jelenlegi megállapodás biztosítja a tárcánál működő béren kívüli juttatási rendszer 2014. évi szintjének megőrzését, melyet a katonai életpályamodellhez kapcsolódó átlagos 30 százalékos illetményemelés mellett eredményként értékelnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.