Az SZTE, a Pécsi Tudományegyetem, a Kecskeméti Főiskola és az ELI-HU Nonprofit Kft. oktatási klasztert hozott létre, melynek részben az a célja, hogy a lézeres kutatóközpontot feltöltsék szakemberekkel.
Az ELI ALPS lézeres kutatóközponttal, valamint a hazai lézeres ágazattal kapcsolatos felsőoktatás, illetve képzés megújítása a célja a Lézerek és Alkalmazásai Oktatási Klaszternek (LAOK), melynek alapító okiratát a rektori hivatalban írták alá. „Az egyik feladat a képzési háttér létrehozása, ami magában foglalja többek között tananyagok kidolgozását, illetve bizonyos kurzusoknak a kialakítását. Erre vonatkozóan már az ELI-t előkészítő nemzetközi konzorcium 2006 környékén egy oktatási munkacsoportot alakított, mert felismerték, hogy kulcsfontosságú, hogy lesz-e elég képzett, főleg fiatal munkatárs a működtetéshez” – szögezte le
Szabó Gábor
. Az unversitas rektora megjegyezte, hogy az egész európai fotonikai iparágban csak akkor tudja kihasználni versenyhelyzetét az Európai Unió, ha gondoskodnak a szakemberek képzéséről. Evidensnek nevezte, hogy össze kell fogni a célért minden kompetens szereplőnek, s reméli, hogy a jövőben további képzőintézmények is csatlakoznak a klaszterhez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.