Áldozatvédelmi szabadegyetemet tartottak szerda délután a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság épületében, ahol a bűnmegelőzés témakörében több szakértő előadását is meghallgathatták az érdeklődők. Kothencz János szerint mindenkinek felelőssége van abban, hogy embertársai ne váljanak áldozatokká.
A Csongrád megyei összefogás az áldozattá válás megelőzése és az áldozatsegítés érdekében" (TÁMOP 5.6.1.C-11/2-2011-0023) című pályázat egyik utolsó programelemeként szerda délután áldozatvédelmi szabadegyetemet tartottak a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon. A rendezvényen előadást tartottak az együttműködő és partnerszervezetek képviselői, többek között
Juhász Tünde,
Csongrád megye kormánymegbízottja,
Németh Ágnes
alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztály vezetője,
Kothencz János
, a Szeged-Csanád Egyházmegye gyermek- és ifjúságvédelmi főigazgatója és Német Ferenc, a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara elnöke. "A kormányhivatal nem hivatali kötelezettségből, nem jogszabályi előírásra állt élére ennek a kezdeményezésnek, hanem mert úgy ítélte meg, hogy az áldozattá vált embertársaink megsegítése, valamint a veszélyeztetett rétegek megóvása feladat, kötelesség a mi részünkről is" - hangsúlyozta Juhász Tünde kormánymegbízott. Mint mondta, a projekt során különösen nagy figyelmet fordítottak a tanyákon élő, idős emberekre, akik sokszor a társadalomtól elzárkózva, annak óvó intézményei alól kibújva élik mindennapjaikat. Erre a legszélesebb körű összefogás jött létre, melynek köszönhetően minden projektbe bevont ember személyre szabott segítséget kaphatott. A kormányhivatal Krízisintervenciós Csoportot hozott létre, amelyben a rendőrség munkatársai, szociális munkások, családsegítők, egyházi személyek és pszichológusok segítségével dolgozik az áldozatok traumatikus élményeinek feldolgozásán. Az Áldozatsegítő Osztály kapcsolatot épített ki családsegítő intézményekkel és nyugdíjas klubokkal a prevenciós információk terjesztéséért. Megalapították az Áldozatvédelmi Kabinetet is, amelyen az áldozatokkal kapcsolatba kerülő intézmények vezetői vesznek részt, és folyamatos figyelemmel kíséri az áldozatok helyzetének kezelését. Az SZTE-vel kötött megállapodás keretében egy áldozatvédelmi kurzust is indított a szegedi universitas a kormányhivatalal, amelyet több mint 330 hallgató vett fel ezidáig. A Sértett Gondozó Pszichológusi Szolgálat és a Bűnmegelőzési Információs Pont egy szakképzett pszichológust biztosít, aki segít feldolgozni a traumát, és szükség szerint kapcsolatba lép társadalmi és civil szervezetekkel is. Ez utóbbi olyan sikeresnek bizonyult, hogy január elsejétől valamennyi igazságügyi szolgálatnál lesz egy ilyen pszichológus - emelte ki Juhász Tünde.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.