Fontos, hogy folytatódjon az a vidékpolitika, amely a kistelepüléseken élőket is hozzásegíti a városlakók számára természetes életszínvonalhoz – jelentette ki a vidékfejlesztési miniszter Tiszaszőlősön, a község ivóvízminőség-javító beruházását elindító rendezvényen pénteken.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei településen Fazekas Sándor aláhúzta: a másfélezres lélekszámú Tiszaszőlős életében rendkívül jelentős fejlesztés kezdődik a 154 millió forintos projekt pénteki alapkő-letételével. A beruházás nem csupán egészséges ivóvizet biztosít majd a falu számára, de környezetvédelmi szempontokat is szolgál – tette hozzá. A tárcavezető köszöntőjében rámutatott: a vidéki embereknek jár a megbecsülés, Magyarországnak pedig szüksége van a vidéki életforma fenntartására. Hozzátette: éppen ezért az sem mindegy, hogyan költjük el, mire fordítjuk a következő hétéves költségvetési ciklusban a rendelkezésére álló uniós forrásokat. Úgy vélte, hogy a „síkvidéken többnyire nélkülözhető alagutak és völgyhidak építése helyett érdemes ezeket a pénzeket a tiszaszőlősihez hasonló fejlesztésekre fordítani”.
Fazekas Sándor
beszédében kitért arra is, hogy a napokban érkezett meg a helyi önkormányzat számlájára a Tiszafüredtől 2002-ben történt leválása miatt a községet megillető, több mint 400 millió forintos vagyoni kárpótlás. Ez az összeg további, az itt élőknek fontos, ám eddig anyagi lehetőségek hiányában megvalósíthatatlannak tűnő beruházások elindítását teszi majd lehetővé – közölte. Az időkapszula elhelyezését megelőzően
Kerekes András
polgármester Tiszaszőlős történetét felidézve arról beszélt: a lakosság vízellátását biztosító rendszer ebben az évben 40 éves. A két, egyenként 160, illetve 165 méter mély kút, a víztorony, a mintegy 16 kilométer hosszú vezetékhálózat és az ezekhez kapcsolódó létesítmények annak ellenére ellátták feladatukat, hogy az elmúlt évtizedekben keveset költöttek a felújításukra. Jelezte: napjainkban mintegy 55 000 köbméter víz fogy el évente a településen, melynek minősége eddig nem felelt meg az EU előírásainak. A most induló, az Új Széchenyi Terv keretében 90 százalékos uniós támogatással várhatóan november végéig a 3 hónapos próbaüzemmel együtt megvalósuló projekt keretében 2 új, 2-300 méter mély kutat fúrnak a faluban, amelynek vizében a jelenleg kifogásolt vas-, ammónium és mangántartalom határérték alatt, míg a nátriumtartalom határérték körül lesz. Emellett a kivitelezők elvégzik az 50 köbméteres víztorony felújítását, valamint a vízvezeték-hálózat korszerűsítését is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.