Már meghaladja a belvíz elöntötte területek nagysága a 40 ezer hektárt az Alsó-Tisza-vidékén, a folyó szegedi vízmércéhez tartozó szakaszán pedig elsőfokú készültséget rendeltek el - tájékoztatta az MTI-t a regionális vízügyi igazgatóság védelemvezető-helyettese vasárnap.
Kádár Mihály
közölte, az Alsó-Tisza Vidéki Vízügyi Igazgatóság működési területén az elöntött terület nagysága 40 450 hektár, ebből csaknem 12 ezer hektár a vetés, 8350 hektár a szántó. Az igazgatóság két belvízvédelmi szakaszán harmad-, négy belvízvédelmi szakaszán másod-, kettőn pedig elsőfokú készültség mellett folyik a védekezés. Hozzátette: a harminc üzemelő szivattyútelep közül 26 másod-, illetve harmadfokú készültség mellett 24 órás üzemben működik, a berendezések szombaton 4,5 millió köbméter vizet emeltek át a befogadókba. Kömpöcön, Kunszentmártonban, Mindszenten, Székkutason és Újszentivánon másodfokú, hat településen pedig elsőfokú készültség mellett védekeznek a belvíz ellen. A folyók felsőbb szakaszairól érkező árhullámok miatt a Hármas-Körös és a Tisza áradása is felgyorsult, a Maros vízszintje pedig egy rövid tetőzést követően ismét emelkedni kezdett. A Hármas-Körösön Öcsöd-Kunszentmártoni térségében harmad-, alsóbb szakaszán másodfokú készültség van. A Tisza teljes - az igazgatósághoz tartozó szakaszán -, illetve a Maros-torkolathoz közeli részén, Szeged és Klárafalva között elsőfokú készültség mellett folyik a védekezés, figyelő szolgálatot látnak el - közölte a védelemvezető-helyettes. Hat településen I. fokú (Balástya, Felgyő, Kiszombor, Pusztaszer, Kistelek, Csanytelek), míg három településen II. fokú (Mindszent, Újszentiván, Székkutas) a belvízi védekezés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.