A szegedi görög katolikus közösség a római katolikus felekezettel vett részt közösen azon az ikonszentelésen, amit a Tátra téri Szent Gellért templomban tartottak.
Görög liturgia, a magánáhítat képeinek megszentelése és egyben egy csodálatos ikonkiállítás megnyitója is volt Tarjánban vasárnap, ahol
Kocsis Fülöp
püspök vezette a keleti egyház liturgiáját. Zsúfolásig megtelt a panelek közötti templom a Tátra téren vasárnap. A falakat gyönyörű ikonok díszítik, melyeket e szertartás keretében szenteltek meg. Az ikon görög eredetű szó, εικόνα, ikóna, “kép”, “képmás”. Ikonokon elsősorban a keleti egyházak szentképeit értjük, különösen az ortodox egyház és az abból kivált, Rómával egyesült, bizánci rítusú görög katolikus egyház liturgikus képeit. Ezek a képek általában meg vannak szentelve, és a keleti egyházak spiritualitásában rendkívüli szerepet játszanak. Az ikonok célja Isten és szentjei tiszteletének tudatosítása, valamint az ábrázolt személy és a szentkép előtt imádkozó személy közötti kapcsolatteremtés, így tehát az imádkozó hívő és Isten közötti kapcsolat megteremtése. Az ikonok ezért a keleti egyházakban nem műtárgyak, sem dekorációk. A görög katolikusság a keleti kereszténységnek az a része, amely megtartotta ősi, keleti rítusát, de vezetőjének elfogadta nyugati egyházfőt Róma püspökét,
Ferenc
pápát is. A magyarországi görög katolikusság szomszédainkkal is összeköt bennünket, mivel számos település a Felvidékről és a Kárpátaljáról is görög katolikusnak vallja magát. Az ikonfestészet az ortodoxokkal is szorosabb kapcsolatot jelent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.