Amatőr zenészek is tudnak profi módon hozzáállni - hirdetik a Szentély világra hozói. A legalulról szervezett szegedi underground közösség 16 zenekarnak biztosít kulturált próbahelyiséget és felszerelést, metaltól jazzan át a hip-hopig szinte minden szól Bakay Nándor úti termeikben. Márciusban a Rongy Kocsma színpadán kétnapos bulival mutatkoznak be a bandák.
Először csak próbatermet akartak, de egy igazi közösséget alakítottak ki a Szecolor Depo szegedi raktárába befészkelt bandák. A 2005-ben útjára indult, Szentélyként elkeresztelt próbahelyiség egy 25 négyzetméteres teremmel kezdődött, melynek célja a szegedi amatőr bandáknak tiszta, kulturált körülményeket és megfelelő felszerelést biztosítani. Idén tavasszal már a harmadik próbatermet készülnek megnyitni, melyben tizenhat zenekar csap a húrok, billentyűk és mindenféle hangot megszólaltató dolgok közé - éjjel-nappal.
"Amit itt láttok, azt mind magunk hordtuk össze a moziplakátoktól a színpadot alkotó raklapokig. Adományokat szívesen fogadtunk, de szponzort sosem, így senkitől sem függünk. Van egy lengyel mondás, ami úgy tartja: ha beengeded a rókát a tyúkólba, az előbb-utóbb megéhezik, én pedig nem szeretnék egy étterem vagy bank pólójában dobolni a fellépéseken" - mondta
Godó Jenő Miklós
, a Szentély egyik megálmodója. Az évek alatt egy kis underground közösség jött össze itt, mindenki ismer mindenkit, a próbák mellett sokszor bulik is vannak, sőt volt diák aki az egyik teremben aludt a szénszünet idején. 4500 forint a tagsági díj fejenként, de ez lefedi a rezsit, a bérleti díjat és az amortizációs költséget is - utóbbinál sem falhoz vágott gitárokra és keresztülfejelt dobokra kell gondolni, az összegből a folyamatosan elhasználódó elektronikát és a megtört kábeleket pótolják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.