Közélet

A Jobbik párttagjai lehallgatására gyanakszik

A Jobbik párttagjai lehallgatására gyanakszik

2012. augusztus 31., péntek
A Jobbik párttagjai lehallgatására gyanakszik

A Jobbik Molnár Zsoltot, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának szocialista elnökét bírálja, amiért elutasította a testület rendkívüli ülésének összehívására vonatkozó indítványt. A párt szerint "nagykoalíciós összeborulás" történt, ami tovább erősíti a gyanút, hogy a Jobbik tagjait, szimpatizánsait és országgyűlési képviselőit törvénytelenül lehallgatják, megfigyelik.

A Jobbik a belügyminisztert és a Terrorelhárítási Központ (TEK) vezetőjét hallgatta volna meg a bizottságban, a többi között választ várva arra,

Hajdu János

, a TEK főigazgatója kapott-e engedélyt

Pintér Sándortól

a kőszegi Tranzit - Fesztivál a határon elnevezésű rendezvényen való szereplésre és arra, hogy ott "politikai nyilatkozatot" tegyen.

Mirkóczki Ádám

, a testület jobbikos tagja az MTI-nek pénteken küldött közleményében azt írta: a nemzetbiztonsági bizottságot korábban a Fidesz asszisztálásával több "pitiáner ügyben" is összehívták már, így az MSZP és a Fidesz "nagykoalíciója" a testület elé idézte a titkosszolgálatok és a rendvédelmi szervek vezetőit például a Magyar Szigeten történtek miatt. A politikus szerint ugyanakkor a belügyminiszter és a TEK főigazgatója továbbra sem adott választ arra, hogy használtak-e gárdisták, jobbikosok vagy a párt országgyűlési képviselői ellen titkosszolgálati eszközöket például a hétvégi csókakői akció kapcsán. Mirkóczki Ádám szerint az, hogy "mind a kormánypártok, mind a szocialisták hallgatnak, és megakadályozzák, hogy az érintett szervek vezetőit a nemzetbiztonsági bizottság meghallgassa", tovább erősíti a gyanút, hogy a Jobbik tagjait, szimpatizánsait és képviselőit törvénytelenül lehallgatják, megfigyelik. A Jobbik döbbenetesnek tartja és nemzetbiztonsági kockázatként értékeli, hogy Hajdu János, a TEK főigazgatója több "politikai állásfoglalást" tett - olvasható a közleményben. A főigazgató múlt hétvégén Kőszegen az ország belső, de kezelhető problémájaként említette, hogy "meglehetősen erőre kapott a szélsőjobboldal". Példaként hozta, hogy a Jobbik bejutott a parlamentbe, és több más szélsőséges jobboldali szervezet is alakult. A Jobbik a nyilatkozat miatt távozásra szólította fel Hajdu Jánost.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.