Ezekben a napokban ünnepli megalakulásának 20. évfordulóját a Kárpátaljai Magyar Cserkészszövetség (KáMCSSZ), amely fontos szerepet játszik a kárpátaljai magyar ifjúság nevelésében.
Az 1991. december 15-én Munkácson alakult KáMCSSZ elnöke,
Popovics Pál
az évforduló kapcsán az MTI-nek vasárnap telefonon elmondta: sikeresnek tekinthető a Kárpátalján húsz évvel ezelőtt újraindult magyar cserkészmozgalmat összefogó szervezet eddigi tevékenysége. Mint kifejtette, két évtizede a vidék hét településén hét felnőtt vezető kezdte el ennek a nagy múltú ifjúságnevelő mozgalomnak az újjászervezését, miután 1944-ben a szovjet hatóságok betiltották a cserkészetet. Az újrakezdés után Kárpátalja 20 településén mintegy kétezer fiatal kapcsolódott be a cserkészmozgalomba 35 tiszt és 130 őrsvezető irányítása mellett – tette hozzá, megjegyezve, hogy a szervezet mostanra a térség egyik meghatározó ifjúságnevelő és magyarságmegőrző tényezőjévé vált. Popovics azt is elmondta, hogy a KáMCSSZ megalakulásának 20. évfordulója alkalmából a hétvégén emlékülést tartottak a munkácsi Rákóczi-kastélyban, és ezen felszentelték a budapesti Zrínyi Ilona Közalapítvány által a kárpátaljai cserkészeknek adományozott szövetségi zászlót. Az ünnepségen a KáMCSSZ vezetése A kárpátaljai magyar cserkészetért emlékplakettel tüntette ki a cserkészmozgalom újjászervezésében szerepet vállalt világi és egyházi közéleti személyiségeket. A szervezet terveiről szólva Popovics kifejtette: a jövő év elejétől a KáMCSSZ a cserkészetet ismertető és népszerűsítő kampányba kezd Kárpátalja magyarlakta településein. Minden magyar iskolában, egyházi és más magyar közösségben bemutatja a mozgalmat, rámutat annak fontosságára a magyar fiatalok nevelését tekintve, vezetőjelölteket toboroz és képez ki, hogy minél több helyen alakulhassanak cserkészcsapatok – mutatott rá a kárpátaljai magyar főcserkész.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.