Botka támogatására kéri a Fideszt Kozma



Az MSZP szegedi önkormányzati frakciójának vezetője, Kozma József szerint a Fidesz helyi szervezetének egyetlen lehetősége Botka László gyengítése helyett, hogy együttműködik vele és az MSZP-vel, hiszen ez a város érdeke, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a város 2011-es költségvetésének elfogadása.
„Minden szegedinek érdeke volt a város költségvetésének elfogadása az elmúlt közgyűlésen, és mint ahogy mi sem mentünk bele a büdzsé kidolgozásakor apró, képviselőink körzeteit érintő alkukba, úgy a Fidesznek is be kell látnia, hogy ez az elvárás feléjük is fenn áll” – mondta el a szocialista frakcióvezető. „Az együttműködést nem lehet külön alkukkal helyettesíteni, mint ahogy ez világossá vált a jobbikos képviselő szavazatakor, aki nem támogatta a Fidesz-KDNP-frakciót” – tette hozzá kiemelve, hogy az MSZP-vel össze kell fogni, külön partikuláris mutyik mentén nem irányítható a város. Hangsúlyozta azt is, hogy a Fidesz szegedi politikusainak végig kell gondolniuk, felelősséget vállalnak-e a város vezetésében, és
Botka László
felkérésének megfelelően adnak-e alpolgármestert.
Kozma
szerint most még nagyobb jelentősége lehet egy összefogásnak, hiszen szerinte az új reformcsomag sem tartogat sok jót a település számára, ráadásul a fejlesztési pénzek elosztása körül is új struktúrát fogalmazott meg nemrégiben
Font Sándor
, a regionális fejlesztési tanács elnöke (az uniós fejlesztési pénzek elosztásának aránya ezután Bács-Kiskun megyéé 45 százalék, Békésé 35, Csongrádé 20).