Szili Katalin: fontos feladatunk a nemzeti érdekek képviselete


A nemzeti érdekek képviseletét és a rendszer korrekciójára való törekvést nevezte az októberben létrehozott Szociális Unió legfontosabb feladatainak a párt elnöke, Szili Katalin. Az MSZP volt politikusa a szerdán megtartott szegedi sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: pártja a szociális kérdéseket kívánja politikájának középpontjába helyezni.
A Szociális Unió októberben a Szövetség a Jövőért Mozgalom alapjain jött létre és a szociális kérdéseket kívánja politikájának középpontjába helyezni - jelentette ki szegedi sajtótájékoztatóján a párt elnöke.
Szili Katalin
fontos irányelvnek nevezte a nemzeti érdekek konzekvens képviseletét, valamint a rendszer korrekciójára való törekvést. Ez utóbbi alatt a társadalmi jólétet eredményező ágazatok - mint például a nyugdíjrendszer és az egészségügy - színvonalának javítását értette. Szili Katalin szerint az önkormányzati rendszer is korrekcióra szorul, mely esetében az Országgyűlés volt elnöke a helyhatóságok finanszírozhatóságára, az ott dolgozók biztonságára és a feladatok konkrét elosztására hívta fel a figyelmet. A Szociális Unió vezetője egy átfogó program megalkotására is ígéretet tett, mely legfontosabb elemei kapcsán tavasszal társadalmi párbeszédet kezdeményeznek majd. „Egyre többen csatlakoznak a Szociális Unióhoz, amely elsősorban a vidéki értelmiséget, a munkásrétegeket, valamint a fiatal egyetemistákat kívánja megszólítani - mondta el kérdésünkre válaszolva Szili Katalin, aki a közösségépítés fontosságára is felhívta a figyelmet. „Számunkra a közösségépítés és nem a tagok létszáma a fontos” - hangsúlyozta. Az ellenzéki politikus a Szociális Unió és a Szövetség a Jövőért Mozgalom által közösen szervezett „Fát a fa alá” elnevezésű karácsonyi akcióra is felhívta a figyelmet, mely során rászoruló családok részére biztosítanak tűzifát, ezzel is enyhítve nehéz helyzetükön. „Eddig három család megsegítésére elegendő adomány gyűlt össze” - tette hozzá Szili Katalin, aki az adakozási kedv láttán további háztartások megsegítésében bízik.