Ez a hír is érdekelheti
Határharc: új stratégiák a szerb-magyar határon

Bakondi szerint Brüsszel kudarcot vallott: a migrációs paktum nem megoldás, hanem veszély. Magyarország marad a szuverenitás útján.
Miközben a migrációs nyomás folyamatosan erősödik Európa déli határain, az Európai Unió továbbra sem találja a megoldást az illegális bevándorlás okozta kihívásokra – figyelmeztetett Bakondi György az M1 aktuális csatorna esti műsorában. A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint Orbán Viktor tusványosi beszéde világosan rámutatott: tíz év telt el, de Brüsszel még mindig ugyanazokat a zsákutcás elképzeléseket próbálja rákényszeríteni az ellenálló tagállamokra - írta meg a Magyar Nemzet.
Az unió által elfogadott migrációs paktum 2026-ban lép majd életbe – ám már elfogadásának módja is kérdéseket vet fel. Bakondi szerint az előző Európai Parlament a saját szabályait is felrúgva, kapkodva szavazta meg a dokumentumot.
A terv lényege a kötelező kvótarendszer: ahelyett, hogy a beáramlás megfékezésére törekednének, az uniós vezetők inkább szétosztanák a migránsokat az egyes tagállamok között, ezzel szándékosan változtatva meg a társadalmi összetételt olyan országokban, mint Magyarország.
Nem megoldást keresnek, hanem terjeszteni akarják a saját kudarcot vallott politikájukat
– hangsúlyozta Bakondi. Magyarország ezzel szemben egy olyan határvédelmi rendszert épített ki, amely kizárja az illegális belépést, és a menedékkérelmeket is a határon kívül kezeli.
A főtanácsadó emlékeztetett arra is, hogy miközben Európa egyes részein a káosz uralkodik, a magyar határok védelmét nemzetközi együttműködések is erősítik: hazánk rendőrei jelen vannak Szerbiában és Bulgáriában is, védve az EU külső határait.
Bakondi szerint míg az Egyesült Államok határozott intézkedéseket tett a migrációs mozgások visszaszorítására, Európában most is naponta százak érkeznek hajókon a görög szigetekre. Görögország például mostanra már ott tart, hogy átmenetileg felfüggeszti az Afrikából érkezők menekültkérelmeinek elbírálását – 2015-ben ez még elképzelhetetlen lett volna.
Németország, Ausztria, Dánia, Szlovákia vagy Lengyelország is mind határellenőrzési szigorításokat vezet be.
A gyakorlat tehát már sok tagállamban fordulatot mutat – de a brüsszeli irány továbbra is változatlan. Bakondi szerint a kvóták, a családegyesítések könnyítése, a készpénzes juttatások megmaradása csak újabb problémák forrásai lehetnek. Éppen ezért van szükség arra, hogy a magyar kormány és a magyar emberek egységesen kiálljanak a nemzeti szuverenitás védelme mellett.
Aki ma határt nyit, holnap már nem dönthet a saját országáról
– utalt a miniszterelnök figyelmeztetésére. Magyarország tehát továbbra is következetesen képviseli a határozott határvédelem és az önálló nemzetállami döntéshozatal elvét – nemcsak magáért, hanem Európa biztonságáért is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.