Hírzóna

Megalázó helyzetbe került egy katolikus pap a ferihegyi reptéren

Megalázó helyzetbe került egy katolikus pap a ferihegyi reptéren

Meg kellett innia a szenteltvizet.

3 órája
Megalázó helyzetbe került egy katolikus pap a ferihegyi reptéren

Kellemetlen és megalázó helyzetbe került a ferihegyi repülőtéren Kulcsár Dávid katolikus pap, a veszprémi Szent Mihály Főszékesegyház káplánja. A római utazására készülő egyházi személyt a biztonsági ellenőrzésen arra kötelezték, hogy vagy megissza a nála lévő szenteltvizet, vagy kidobja azt – számolt be az esetről a pap saját közösségi oldalán.

 

Bemutatom ezt a fém csövet: ez egy szenteltvíztartó. Mindig velem utazik

– írta posztjában, kiemelve, hogy korábban más repülőtereken, például Rómában soha nem volt ebből probléma.

Ferihegyen nem, mindig kiszedették, mindig cirkusz volt.

Ezúttal is előre kivette a kézipoggyászból a fiolát, és jelezte is az ellenőröknek, hogy katolikus papként szenteltvizet visz magával. A dolgozók azonban átvizsgálták az egész táskáját, melynek során – elmondása szerint – még a hátizsákja is megsérült, a cipzár tönkrement, és át kellett pakolnia az egész tartalmat egy másik táskába. A betegellátó felszerelést is átvizsgálták, a kis stólát értetlenül szemlélték.

A legmeglepőbb pillanat azonban csak ezután jött:

Megkérdezték, van-e folyadék a csőben, majd közölték: három lehetőségem van – kidobják, kiöntik, vagy megiszom.

Kulcsár Dávid végül – más lehetőség híján – megitta a szenteltvizet.

Harmincnégy év alatt mondjuk még nem ittam szenteltvizet.

A történet szerinte elgondolkodtató, különösen egy olyan országban, amely keresztény gyökereire hivatkozik.

Én ma a saját országom repülőterén, magyar állampolgárként lettem megsértve a vallásszabadságomban

– fogalmazott.

 

 

Kulcsár Dávid teljes beszámolója a Veol.hu portálon olvasható.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.