Visszaelőztük Bács-Kiskunt az átlagkeresetben

Az országos átlagtól így is messze vagyunk

A KSH közzétette a júniusi átlagkereseteket, amelyek elérték a bruttó 642 ezret, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset pedig a 442 ezer forintot. Ezzel egy időben publikálták a teljes első féléves adatok vármegyei bontását is.

2024 első felében átlagosan bruttó 634 755 forintot kerestek a magyar emberek, ami 14 százalékos növekedés a tavalyi első félévhez képest. Csongrád-Csanád vármegyében átlagon felül, 15,6 százalékkal nőttek a bérezések, ami bruttó 547 229 forintot jelent. Bács-Kiskunban szintén az átlagot meghaladó, 14,7 százalékkal nőttek a jövedelmek, ami esetükben 543 264 forintra való emelkedést jelent. Békés vármegye a 14,3 százalékos növekedéssel továbbra is az ország legrosszabbul kereső területe, ott bruttó 475 525 forint az átlag.
Átlagkeresetben a másik véglet továbbra is Budapest, ahol meghaladták a 770 ezres keresetet is. Vármegyék közül Győr-Moson-Sopron továbbra is a legjobban kereső, 681 ezres átlaggal, amit Komárom-Esztergom követ 631 ezerrel. A vármegyei dobogó harmadik fokán Fejér szerepel 615 ezerrel. Érdekesség, hogy Pest vármegye az ötödik helyre szorult vissza az 581 ezres átlaggal. Negyedik helyre Tolna vármegye jött fel 589 ezerrel.
