Hírzóna

Szeptembertől közel 10 ezer fiatal vesz részt a Honvéd Kadét Programban

Szeptembertől közel 10 ezer fiatal vesz részt a Honvéd Kadét Programban

Városunkban a Szegedi SZC Csonka János Technikum vesz részt a programban

2024. június 13., csütörtök
Szeptembertől közel 10 ezer fiatal vesz részt a Honvéd Kadét Programban

A Honvéd Kadét Programban szeptembertől már 9500 magyar fiatal fog a honvédelem hivatásával közelről megismerkedni - mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, a Honvéd Kadét Programhoz csatlakozó 150. iskola együttműködési megállapodásának aláírásán.

 

 

Hozzátette: büszke arra, hogy immár a 150. iskola kapcsolódott be a kadétképzésbe, s az első évfolyamos középiskolások már végeztek. Mint mondta, a Honvéd Kadét Program a honvédelmi ágazat egyik legsikeresebb programja.

Városunkban a Szegedi SZC Csonka János Technikum vesz részt a programban.

Orbán Viktor miniszterelnököt idézve hangsúlyozta, nem az a fontos, milyen világot hagyunk a gyermekeinkre, hanem, hogy milyen gyermekeket hagyunk a világra. Ennek a gondolatnak 

nincs jobb, szívünkhöz közelebb álló példája és lehetősége, mint a Honvéd Kadét Program.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.