Zajra lehet számítani: indul a Pick bővítése

A Pick Szeged Zrt. megkezdi a több mint 150 éves múlttal rendelkező téliszalámi gyártásának bővítését a Szabadkai úti telephelyen. Az új üzem a már meglévő Pick torony mellett több ütemben, három év alatt épül fel - hívták fel a lakosok figyelmét levélben
Április végével megkezdődött a beruházás első fázisa, a munka hétköznapokon, jellemzően 6 és 19 óra között folyik majd, a bontás és az építés különböző szakaszaiban
zaj- és porterhelésre kell számítani.
A Szabadkai és a Horgosi út mentén esetenként forgalmi nehézségek, korlátozások is lehetnek a törmeléket elszállító és a kivitelezéshez szükséges anyagokat, eszközöket hozó kamionok miatt.
A beruházás alatt mindent megteszünk annak érdekében, hogy az okozott kényelmetlenségeket minimalizáljuk, szíves türelmét és megértését kérjük
– olvasható a levélben. Ígérik, minden építésügyi és környezetvédelmi előírást betartanak, a kivitelezés folyamata a jogszabályi követelményeknek és az engedélyeknek megfelel majd.
Akinek a beruházáshoz kapcsolódóan kérdése, észrevétele van, a [email protected] e-mail-címre írhat, de levelet is küldhet a 6725 Szeged, Szabadkai út 18. címre, a Pick Szeged Zrt.-nek. Kérik, jelölék a borítékon, hogy "Beruházáshoz kapcsolódó lakossági megkeresés".
Forrás: delmagyar.hu