Budapestre látogat Putyin

Márciusban Budapestre látogat Vlagyimir Putyin orosz elnök - értesült a Népszava.
Putyin
legutóbb 2006 február végén, a Gyurcsány-kormány idején járt Budapesten; az üzleti kapcsolatok megerősítése volt a cél. Putyin előtt, 1992 őszén,
Borisz Jelcin
személyében járt először Magyarországon orosz államfő.
Medgyessy Péter
miniszterelnökként 2002-ben gyors moszkvai látogatással szerette volna felolvasztani az első
Orbán
-kormány idején fagyossá vált orosz-magyar viszonyt. A Gyurcsány-kormány a Nabucco mellett támogatta az orosz Déli Áramlat terveit is, amit ellenzékben Orbán hazaárulásnak nevezett. 2010-es kormányra kerülésekor Orbán 180 fokos fordulatot vett, s már novemberben meglátogatta Moszkvában Putyint. 2013 februárjában ismét a Kremlben találkoztak, rá egy évre pedig a kormányfő a titkos paksi szerződéssel a zsebében jött haza Moszkvából. Az orosz elnök idei újévi üzenetében azt írta Orbánnak: számít az orosz-magyar kapcsolatokban rejlő lehetőségek megőrzésére és intenzívebbé tételére, "ez megfelel mindkét ország alapvető érdekeinek, és része az európai stabilitás és biztonság szavatolásának".