Kézilabda: a bajnokságban vágott vissza az SZKKSE a KSZSE-nek + FOTÓK, VIDEÓ

2013. november 23., szombat
szkkse-szkse_mj 08

Már az első félidőben eldöntötte a bajnoki mérkőzés sorsát az SZKKSE a KSZSE elleni városi rangadón, visszavágva az október végi kupafiaskóért.

Egyetlen percig sem hagyott kétséget afelől Marosán György egysége, hogy meg kívánja őrizni bajnoki veretlenségét és hibátlan mérlegét az NB I/B Keleti csoportjában, egyúttal visszavágva az októberi kupafiaskóért. Az első 10 perc még viszonylag szorosra sikerült, utána az történt a pályán, amit a hazaiak akartak: Tóth Orsolya indításgóljai mellett Karsai Roberta magabiztosan értékesítette a sorra befújt heteseket, Répás Georgina nem szállította a bravúrokat, Forgó Nikolettel az élen pedig szinte a teljes átlövőteljesítményét kikapcsolta a Selmeczi, Vér duó védekezésben a vendégeknek, így öt perccel a szünet előtt már 20-5-ös hazai vezetést mutatott a dorozsmai eredményjelző, pihenőre 21-8-cal mentek a felek. A második játékrészben keveset változott a játék képe, az SZKKSE-Chance-Exicom uralta a játékot, Marosán György sorra küldte be cseréit is a pályára. Ugyan Buchholcz-Huba Dóra tanítványai próbáltak kapaszkodni, 10-nél közelebb nem kerültek a hazaiakhoz, akik végül 36-25-ös diadalt arattak a népes publikum előtt, s továbbra is száz százalékosan vezetik a bajnoki tabellát.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 11. forduló:

SZKKSE-Chance-Exicom - KSZSE-Algyő 36-25 (21-8)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Sportcsarnok, 300 néző. Vezeti: Szécsi, Szőke.

SZKKSE:

DOBÓ - TÓTH O. 6, Aron 5, KARSAI R. 11/7, Lehmann-Dobó 3, SELMECZI 6, Zsilák 4.

VÉR, Dávid 1, Varga R., Hódi, Grandjean, Huszka.

Marosán György.

KSZSE:

Répás - Draxler O. 4, Homoki 4/2, FORGÓ 7, Sebestyén, Martus 1, Szombati.

Almási (kapus), SEBŐK 6, Faragó 1, Deák 2, Farkasinszki.

Buchholcz-Huba Dóra.

7/7, ill. 3/2.

8 perc, ill. 6 perc.

Kizárás:

Homoki (48' - 3x2 perc). Marosán György:

"Örülök, hogy győztünk, de leginkább annak, hogy ma egy olyan fegyelmezett csapat volt a pályán, amely nem véletlenül listavezető és bajnoki cím esélyes. Ha egy csapat ennyire sallangmentesen végre tudja hajtani az edző kérését, az egy óriási élmény."

Buchholcz-Huba Dóra:

"Gratulálok a Dorozsmának, így kell küzdenie egy bajnokesélyes csapatnak, alázattal és tisztelettel. Kívánok nekik sok sikert a bajnoki cím eléréséhez!"

A női kézilabda NB I/B Keleti csoport jelenlegi állása:

noikezilabda_nbib_11f

60' Faragó Fanni is betalál, 36-24. Draxler az utolsó másodpercben még egy irdatlan nagy átlövésgólt ragaszt a hazai kapu bal felső sarkába, 36-25 a vége. 59' Deák a szélről, 36-23. Hazai időkérés. Zsilák hibáz. 58' Selmeczi óriási átlövése a felsőlécen csattan, hogy zeng bele Dorozsma, de lecsapódva a kapuban köt ki, 35-21. Forgó farag, 35-22. Selmeczi ismét, 36-2. 57' A vendégek eladják a labdát, a hazaiak rosszul indulnak vele. Forgó töri meg a gólcsendet, 34-21. 56' Aron megy fel a fal fölé, lövését lábbal hárítja Almási. 55' Eladott labdák. Dávid tör be, de belemenést fújnak. Scholtz véd a másik oldalon. 54' Passzívba hajlik a vendégek támadása. Ellövik, rossz. 53' Aron indulhat, 34-20. Időt kérnek a vendégek. 52' Jó védekezés után eladott labda a hazaiaknál. 51' Draxler átlövéssel próbálkozik, Scholtz véd. Karsai ismét akcióból, 33-20. 50' Faragó suhint mellé. Selmeczi lövését blokkolják. Karsai forog be, Sebők két perce. A hetest beveri az irányító, 32-20. 49' Zsilák ront a szélen. Forgó lőhet hetest, Scholtz fogja. 48' Eladott labdák, Huszka indul, de belép. Újabb elszórt laszti, Selmeczi beviszi, 31-20. Homoki száll ki végleg, harmadik kiállításával. 47' Sebők, majd Aron eredményes, 30-19. Hetes a KSZSE-nek, Scholtz jön, de Homokin ő sem fog ki, 30-20. 46' Indítás Deáknak, aki átverekszi magát a védőkön, lövését Dobó hárítja. Selmeczit védi Almási, a túloldalon aztán eladják, Zsilák Tóth passzát ziccerből, 29-18 45' Selmeczi ágyúlövését védi a kapus, Almási. Sebők 5. gólja, 28-18, Marosán György időt kér. Aron remek lövését védi Almási. 44' Kimaradó hazai lövés, Forgó a túloldalon viszont nem hagyja ki, 28-17. 43' Almási hárít, Sebők hetest harcol ki, Homoki beveri, 28-16. 42' Draxlernek magas a szélre játszott laszti. Aron villámgyors, felmegy és a hosszúra húz vissza, 28-15. Draxler indul, véd Dobó. 41' Újabb Karsai-hetes, a 6., 27-14. Sebőknek játsszák, belövi, 27-15. 40' Karsai passzívba hajló akció végén, 26-13. Draxler ismét, 26-14. 39' Hódi kemény védekezése ér két percet. Dobó véd. 38' Gyönyörű járatás után Selmeczi, a túloldalon meg Homoki talál be, 25-13. 37' Aron durrant fölé. Blokk után Tóth indul, két ember között is beveri a ziccert, 24-12. 36' Nem tud faragni a KSZSE. Dávid ellépi. Kiegészülnek a hazaiak, Draxler a szélen, kapufa. 35' Selmeczi éloz rosszul. Forgó lövése átlátszó Dobónak. Almási véd. 34' Martust játsszák üresre, 23-11. Karsai ellépi, aztán két percet is kap. Draxler a szélről ejt, 23-12. 33' Dávid Zsuzsanna is betalál az ápolás után 23-10. Jó hazai védekezés aztán. Zsilák hibáz. 32' Forgó Nikoletté az újabb gól, ez a 10. a vendégeknél, 22-10. Sebők és Karsai földharca, előbbit kell ápolni. 31' A KSZSE kezdi a második félidőt. Sebők veszi be Dobó kapuját. Selmeczi váalszol gyorsan, 22-9. SZÜNET!30' Forgót blokkolja Vér. Martust blokkolják. Aron mellé lő. Homoki lövése blokkba, ennyi a félidő. 29' Forgó suhint fölé, belemegy a hazai csapat, jön ismét a KSZSE, Martus lő, Dobó véd! 28' Karsai Roberta ismét, a túloldalt Forgó következik az irányítók csatájában, 21-8. 27' Deák a szélről, 20-7. Széteső játék a kapkodásban mindkét oldalon, Buchholcz-Huba Dóra pöröl játékosaival. 26' Draxler-gól, 20-6. Almási véd. 25' Deák lő, Dobó véd. Tóth Orsolya lerohan, 19-5. Draxler rossz lövése. Aron már Almási Dórának lő gólt 20-5. 24' Támad az SZKKSE, időkérés. Selmeczi nagy gólt ragaszt jobbátlövőből a hosszú felsőbe, 18-5. Szép KSZSE-labdajáratás, korai lövés. Rossz indítás a hazaiaknál. 23' Forgó elől szerez labdát Tóth Orsolya, egyedül viszi, 17-4. Zsilák kap két percet. Sebők emberelőnyben betalál, 17-5. 22' Forgó átlövését védi Dobó Mónika. Karsai átlövése, ez is bemegy, 16-4. Sebőköt védi Dobó. 21' Draxler hibáz. Tóthot csapják le, hetes, Karsai ezt is belövi, 5-ből 5, 15-4. 20' Tóth a szélről száll be, Répás bravúrja! Draxler lövése hatástalan, majd lentmarad, de hetes. Forgó lövését kézzel védi Dobó, az ismétlést lábbal. Zsilák a túloldalon, 14-4, számolnak a hazai drukkerek. 19' Lehmann-Dobó beállóból, 13-4, és még egy kiállítás Homoki ellen. Hibáznak elől a vendégek. 18' Hosszas, eredménytelen hazai akció, majd Homoki, de véd Dobó. 17' Zsilák megindul, most nem hibáz, 12-3. Próbálkozik a KSZSE, Forgó kapussal együtt lő gólt, 12-4. 16' Eladják a labdát a vendégek, Aron rohan le, cselesen eldobja, 11-3. Homoki lövését sáncolja le a Vér, Selmeczi duó. Zsilák indul, szélről kapufa. Forgó a túloldalon szintén. 15' Lehmann-Dobó harcol ki hetest, és marad lenn. Karsai ezt is belövi, 10-3. 14' Jó védekezés után Vér indítja Tóthot, 9-2. Forgó Nikolett válaszol most, 9-3. 13' Homoki lövését fogja Dobó kapus. Selmeczi a túloldalon ellenállhatatlan, 7-2. Szombati a szélről hibáz. Karsai játszik be Lehmann-Dobónak, ez is benn beállóból, 8-2. 12' Tóth a szélről száll be, telibe lövi Répást, a kipattanót Lehmann-Dobó ismétli, Répás fogja ezt is bravúrral! 11' Draxler Orsolya ejtése nem jön be, a túloldalon indul Zsilák, 6-2, időt is kér a vendégcsapat. Hosszas támadás, nem találják a rést a dorozsmai falon a KSZSE-sek. Dobó véd. 10' Karsai Roberta ezt is beküldi, 4-2. Homoki törne be, megfogják. Tóth indul, kipókhálózza bal felsőt, 5-2. 9' Aron tör be, de Répás óriásit véd, ám már hetes. 8' Belemenés, jöhetnek a vendégek, Homoki előtt nyílik meg az út, 3-2. 7' Selmeczit küldik ki két percre, de nem tud élni a lehetőséggel a KSZSE, sőt, indítanak a hazaiak, megállítják Tóth Orsolyát. 6' Emberhátrányban eredménytelen a KSZSE akciója, a túloldalon Aron emelkedik, mellé durrant. 5' Homokit kiszórják, hetes, Karsai beveri ezt is, 3-1. 4' Forgó fordul kapura, de véd Dobó kapus. Tóth szélről, 2-1. 3' Vendég belemenés után Tóth Orsolyát indítják, ellépi. 2' Nagy Védés Répástól, de már hetes, Karsai beveri, 1-1. 1' Az SZKKSE kezd, de a KSZSE szerzi az elős gólt, Sebők, 0-1. 17.00: Kétszer két, hangos Szeged kiáltás a csapatoktól, aztán rövidesen kezdünk. 16.55: A nagy elánnal zajló melegítés lassan a végéhez közeledik, miközben gyűlnek a drukkerek a karzaton. Fogadkozik a két csapat, rajtra készen állunk! Jönnek a bemutatások is, majd átadják a Csongrád megye legjobb női kézilabdázójának járó díjat is, amelyet tavaly Lehmann-Dobó Andrea kapott. Idén Karsai Roberta kapja a díjat. Gratulálunk! 16.50: Mindkét gárda csaknem legerősebb keretével várja az összecsapást, mindössze a hazaiaknál hiányzik az algériai-magyar Khouiled Sarah, aki jelenleg az algériai válogatott edzőtáborában van. 16.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat Kiskundorozsmáról, ahol az Ács Géza Sportcsarnokban rövidesen kezdődik a női kézilabda NB I/B Keleti csoportjának szegedi rangadója, a SZKKSE-KSZSE derbi Kezdés: 17 óra! Beharangozónk itt olvasható!