A GKI Gazdaságkutató Intézet felmérése szerint tovább romlottak a fogyasztói várakozások, alig emelekdett valamit az üzleti bizalmi index.
Az EU támogatásból végzett felmérés szerint a fogyasztók pillanatnyilag még 2020 tavaszához, a Covid-járvány okozta pánik időszakához képest is pesszimistábbak.
Bár szeptember óta az építőipar kivételével minden ágazat minimálisan optimistább lett, de semmivel sem derűlátóbb. Az ipar a legoptimistább, a legkevésbé az építőipar mellett a kereskedelem.
Továbbra romlott a foglalkoztatási hajlandóság az üzleti szférában, de kevesen gondolkoznak létszámleépítésben. A lakosság munkanélküliségtől való félelme azonban tovább erősödött.
A magyar gazdaság jövőbeli helyzetét az elmúlt hónapokban a vállalatok és az emberek egyaránt egyre drámaibbnak látták, szeptemberben a
fogyasztók körében ez tovább erősödött, az üzleti szférában azonban az ipar kivételével jelentős javulás történt. Az aggodalom azonban továbbra is nagyon erős.
A fogyasztói bizalmi index április óta 30 pontot zuhant. Utoljára tíz évvel ezelőtt, a Széll Kálmán terv idején volt a lakosság pesszimistább. A felmérések kezdete óta az emberek saját jövőbeli megtakarítási képességüket idén februárban érezték a legkedvezőbbnek, azóta minden hónapban, egyenletes ütemben gyengül ez a remény.
(via 24.hu)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.