Egyetem

Csendé lett – Brzózka Marek kiállítása az SZTE-n

Csendé lett – Brzózka Marek kiállítása az SZTE-n

A kiállítás az alkotás játékosságát és a hétköznapi élet ritmusát idézi meg Szegeden.

Böjthe Sándor
2025. február 17., hétfő
Csendé lett – Brzózka Marek kiállítása az SZTE-n

Február 13-án ünnepélyesen megnyílt Brzózka Marek legújabb kiállítása az SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszékén. A Csendé lett című tárlat egyedi módon mutatja be az alkotói folyamat fázisait, lehetőséget adva a művésznek a kísérletezésre és az önkifejezésre.

A megnyitón Bajóta Balázs József Tamás egyetemi adjunktus mondott beszédet, míg a Panír Band zenekar fellépése különleges atmoszférát teremtett. A kiállított szobrászművek középpontjában a papír mint alapanyag áll, amely Brzózka szerint a mindennapi élet ritmusát és ismétlődő tevékenységeit idézi meg. A művek a család és a hétköznapok apró mozzanatait örökítik meg, emléket állítva a gyermekkor önfeledt pillanatainak is.

A kiállítás március 3-ig látogatható az SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszékén.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.