Egyetem

„A mi iskolánk, a mi óvodánk!” – Átadták a pályázati támogatásokat

„A mi iskolánk, a mi óvodánk!” – Átadták a pályázati támogatásokat

2010. május 19., szerda
„A mi iskolánk, a mi óvodánk!” – Átadták a pályázati támogatásokat
A Nevelési-Oktatási Intézmények Gazdasági Szolgálata (NGSZ) által előkészített és Szegedi Város Önkormányzata által meghirdetett „A mi iskolánk, a mi óvodánk!” elnevezésű pályázati felhívásra a 98 szegedi nevelési-oktatási intézmény közül 92 adott be pályázatot. A városháza dísztermében Botka László polgármester adta át a támogatásokról szóló értesítéseket az intézmények vezetőinek. Az NGSZ alaki, formai és összefüggésbeli vizsgálata, valamint a hiánypótlások után az összes beadott pályázat a kiírásnak megfelelt, a társadalmi munkában bevállalt és a szakiparosok bevonásával elvégezhető munkák szakmailag megalapozottak, a pályázatok mindegyike támogatásra érdemes. A Közgyűlés Oktatási Bizottsága 2010. május 5-i ülésén a beadott 92 pályázat mindegyikét nyertesnek nyilvánította és részükre a megpályázott összeget megítélte. A nyertes intézményekben a támogatás összesen 26 574 tanulót, illetve óvodást érint. A pályázatok mindegyike tartalmaz társadalmi munkában – elsősorban a szülők bevonásával – elvégzendő, a külső környezet megtisztítását, ápolását, díszítését tartalmazó munkát, melyet a szülők, illetve nevükben a Szülői Munkaközösségek a pályázathoz csatolt írásos nyilatkozatban rögzítettek. A pályázatokban foglalt teljes érték 288,7 millió forint, amelyhez önkormányzati támogatásként szükséges 197,2 millió forint. A hiányzó összeget szülői, vállalkozói, képviselői, alapítványi pénzbeli és természetbeli felajánlás, valamint a több mint tízezer szülő közel 25 millió forint értékű társadalmi munkája adja. A pályázatok tartalmilag is támogatásra érdemesek voltak, ugyanis összhangban álltak a felhívással, jelentős értékű és mindenképpen szükséges munkát foglaltak magukba, a pályázati keretösszegként meghirdetett 200 millió forint ellenében közel 1/3-ával nagyobb volumenű munka elvégzésére nyílik ezzel lehetősége a nevelési-oktatási intézményeknek. A pályázat eredményei itt tekinthetők meg.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.