Egészség

Fejlesztik a súlyos koponya- és agysérült betegek rehabilitációját Szegeden

Fejlesztik a súlyos koponya- és agysérült betegek rehabilitációját Szegeden

2014. március 4., kedd
Fejlesztik a súlyos koponya- és agysérült betegek rehabilitációját Szegeden
ujklinika

Egy európai uniós projektnek köszönhetően fejlesztik a Neuropszichológiai Osztályt Szegeden: az új klinikán működő egységben egy speciális, 10 ágyas, súlyos koponya- és agysérülteket ellátó részleget hoznak létre, emellett 32 db nagy értékű eszköz beszerzésére is sor kerül. Ennek az egyedi dél-alföldi fejlesztésnek köszönhetően a régió számára már nem csak Budapesten, hanem Szegeden is elérhető lesz a súlyos koponya- és agysérültek rehabilitációja. A támogatás összege több mint 91 millió forint.

A Szegedi Tudományegyetem 2011-ben sikeresen nyújtotta be a DAOP-4.1.2/B-11-2011-0001, „Rehabilitációs szolgáltatások fejlesztése a dél-alföldi régióban” című pályázatát. A pályázat konzorciumi együttműködésben valósul meg, melynek vezetője a Szegedi Tudományegyetem. Az egyetemi projekt keretében belül a pszichiátriai és addiktológiai betegek, valamint a súlyos koponya- és agysérültek rehabilitációját célzó fejlesztés valósul meg, utóbbi keretében a munkaterület 2014. január 22-én került átadásra a kivitelező részére. A fejlesztés célja a Neurorehabilitációs Osztály bővítése, fejlesztése, a betegellátási feltételek javítása és a magasabb színvonal elérése. Az osztály Szegeden, a Semmelweis u. 6. szám alatt, a 410 ágyas Új Klinika 4/B és 4/D szárnyában található jelenleg, és 40 ággyal működik. A fejlesztés során a meglévő 40 ágyból a 4/A szárnyon kialakításra kerül egy speciális, 10 ágyas súlyos koponya-és agysérülteket ellátó részleg, mely 3 db 3 ágyas vizesblokkal ellátott kórteremet, 1 db 1 ágyas vizesblokkal ellátott kórteremet, 1 db különálló vizesblokkot, 1 db tornateremet, és 1 db ápolási eszközraktárt foglal majd magába. A felújítás során nem csak a helyiségek korszerűsítése, hanem azok akadálymentesítése is megvalósul. Fentieken túlmenően, a projekt keretein belül, 32 db nagy értékű eszköz beszerzésére is sor kerül. Ennek az egyedi dél-alföldi fejlesztésnek köszönhetően a régió számára már nem csak Budapesten, hanem Szegeden is elérhető lesz a súlyos koponya- és agysérültek rehabilitációja. A konzorciumi tag részére nyújtott támogatás összege 91 817 226 Ft. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.