A Szőregi Baráti Társaság, a Szőregi Gazdakör és a Szőreg-Kübekházi Hármashatár Vadásztársaság is megemlékezett a szőregi csatáról pénteken.…
Elolvasom a cikket...166 évvel ezelőtt elbukott a szabadságharc, ám a polgári Magyarország megteremtése megkezdődött – hangsúlyozta Miklós Péter történész a szőregi csata évfordulóján rendezett megemlékezésen, ahol a nőknek a harctéren betöltött szerepét is hangsúlyozták…
A Szőregi csata 165. évfordulójára avatták fel a „Huszárlány” szobrot Szőregen. Az ünnepségen, ahol kiemelték a csata hőseire való emlékezés fontosságát, valamint a női huszárok bátorságát, Rózsavölgyi József, Kothencz János, Kedves Gyula…
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc utolsó csatája, melyet Szőregnél vívtak, még minidig kiemelt helyet foglal el a helyiek tudatában, több emlékmű áll az ütközet hőseinek emlékeire, és még az orosz történelemtudomány is…
Rózsavölgyi József, Szőreg önkormányzati képviselője egyéni képviselői indítványt nyújtott be 2014. május 5-én a közgyűléshez, amelyben kérte képviselőtársainak hozzájárulását a Szőregi út és a Thököly út kereszteződésében lévő körforgalomban felállítandó „Huszárlány” szoborhoz.…
A szőregi csata 164. évfordulóján - ugyan a korábbiakhoz képest kisebb volumenben - ismét megemlékeztek hagyományőrzőink az 1848-49-es forradalom és szabadságharc végóráinak Szeged környéki ütközetéről.…