Az egész országban csak évente egyszer-egyszer fordul elő a színpompás madár, és most éppen Szeged környékén tűnt fel.…
2015 óta nem észleltek borzas gödényt Magyarországon.…
A Magyar Madártani Egyesület a lakosság segítségét kéri…
Egyáltalán nem jellemző az alföldre az a bagolyfaj, amelyet Szegednél gyűrűztek meg ma reggel.…
A Fehér-tavi Ornitológiai Táborban.…
Speciális hálózati védőszigeteléssel és fészekmagasítók kihelyezésével védi a madarakat a DÉMÁSZ. 2017-ben 17 helyszínen látják el madárvédő burkolattal a 20kV-os hálózatot az áramszolgáltató munkatársai.…
Magyarország 157 leggyakoribb madárfajának felismerését segíti az ország első, ingyenesen letölthető okostelefonos madárhatározó alkalmazása, amelyet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a Farkaskölykök Ifjúsági Egyesülettel közösen készített. Az applikációt Orbán Zoltán,…
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) madárgyűrűzői idén júniusban is több olyan gólyafióka-gyűrűzési akciót szerveznek, amire szeretettel várják az érdeklődőket. Többek között ezeknek a jelöléseknek köszönhetően ismerhető meg a fehér gólya…
A Szegedi Vadaspark és a Magyar Madártani Egyesület (MME) szakemberei által meggyógyított kerecsen- (Falco cherrug) és vándorsólymot (Falco peregrinus) engedtek szabadon csütörtökön Tótkomlós közelében, a Nagykopácsi-pusztán.…
Sajátos ajándékot hozott a tavasz kollégánk erkélyére: egy galambpár találta megfelelő fészeknek az ott található balkonládát. Adott a probléma, mi legyen a sarjadzó élettel? Élni és élni hagyni? A szakember óva int…