Szegednél is fogtak migránsokat kedden

Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

A szolgálatot teljesítő rendőrök április 18-án összesen 158 határsértőt tartóztattak fel az országban, amelyből 156 migránst Szeged és Ásotthalom közigazgatási területén fogtak el.

A feltartóztatott illegális migránsok ellenőrzésük során szír, afgán, török és koreai állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni. A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.

A vármegye határszakaszán 10 esetben összesen 320 főt megakadályoztak a hazánk területére történő illegális belépésben. Bács-Kiskun vármegyében további 3 esetben 59 főt.

Előző sztori

Lenintől, a szegedi Szikrán át, a mai Szikra Mozgalomig

Következő sztori

Egy bőröndben hozta haza Bécsből párja feldarabolt testét: 13 év börtönre ítélte a Szegedi Ítélőtábla