Zsebben a harmadik Pick Szeged BL győzelem a szezonban

2022. november 30., szerda

A Pick Szegedben sérülés miatt nem lehetett ott Mikler Roland, Borut Mackovsek és Luka Stepancic hiányzott.

A nyolcadik percben már három góllal vezetett a pontosabban játszó Szeged, és mivel Mirko Alilovic két büntetőt is kivédett, tovább nőtt a különbség. Ekkor a Celje időt kért, a folytatásban ellenfele hibáit kihasználva egy 3-0-s sorozattal felzárkózott (8-10), de Juan Carlos Pastor vezetőedző időkérése után újra elléptek a vendégek. Az első félidő hajrájában is a szegediek voltak hatékonyabbak mindkét kapu előtt, és Dean Bombac, illetve Bánhidi Bence vezérletével a szünetre már magabiztos előnyt alakítottak ki. (20-13)

Frimmel nagyszerűen és gólerősen játszott (fotó: facebook.com/ehfcl)

A második felvonás első felében ismét közelebb férkőzött ellenfeléhez a szlovén bajnok, ám négy gólnál kisebbre nem tudta csökkenteni a különbséget. A játékvezetők következetesen, de meglehetősen szigorú felfogásban dirigálták a meccset, a sok kiállítás miatt ez elsősorban a hazaiakat sújtotta. A Szeged egy 5-1-es sorozattal eldöntötte a mérkőzést, amit végül a vártnál is magabiztosabban, nyolc góllal nyert meg. (28-36)

A Pick Szegedben Bodó Richárd és Sebastian Frimmel hat-hat, Dean Bombac és Bánhidi Bence négy-négy gólt szerzett, Mirko Alilovic 12 védéssel zárt.

A Szeged 33. gólja volt Bence 350. gólja a BL-ben.

RK Celje PL (szlovén)–Pick Szeged 28–36 (13–20)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, B csoport, 8. forduló. Celje, Zlatorog Aréna, 2500 néző.Vezette:Eliasson, Palsson (izlandiak).
RK Celje PL:Bojic – Cokan 5/3, P. Martinovic 1, IVANKOVIC 4, S. Zabic 1, SRMLJAN 5, Mazej 4.Csere:Belkaied, Gabersek (kapusok), Z. Mlakar 3, Gal Marguc 1, Vlah 2, Suholeznik 1, M. Janc 1/1.Vezetőedző:Alem Toszkics.
Pick Szeged:ALILOVIC – BOMBAC 4, Tönnesen 3, GABER, BÁNHIDI 4, BODÓ 6, Frimmel 6/5.Csere:L. Krivokapics (kapus), Sostaric 3, Garciandía 3, ROSTA 3, Szita, Radivojevics 3, Blonz 1.Vezetőedző:Juan Carlos Pastor.
Hétméteres:8/4, ill. 6/5.
Kiállítás:14, ill. 10 perc.

A Pick Szeged egy hét múlva a - júniusban BL-ezüstérmes - lengyel Kielcét fogadja a kilencedik fordulóban.