Harmadikra sem sikerült a Picknek

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
Kiel, 11. September 2022. In der LMachineseeker EHF Champions League trifft der THW Kiel (weiß) auf den ungarischen Meister Pick Szeged (HUN, blau). Der Kieler Nikola Bilyk wird von Szegeds Richard Bodo (vorne) beim Wurf attackiert.

A Pick Szeged keretében a hosszabb ideje sérült Luka Stepancic és a Barca ellen, a BL eslő fordulójában sérülést szenvedő Borut Mackovsek hiányzott. Bár Bánhidi Bence neve ott volt a jegyzőkönyvben, de nem lépett pályára. A hazaiaknál Sander Sagosen, Sven Ehrig és Hendrik Pekeler nem szerepelt a jegyzőkönyvebn.

Bár nem volt pörgős a meccs első periódusa, a Picknek 8 perc kellett, hogy felvegye a ritmust. A Szeged azonban nem tudta átvenni a vezetést, ebben elsősőrban a pontatlan lövésekek és Tomas Mrkva bravúros védései akadályozták meg. A kevesebbett hibázó Kiel egy 4-1-es sorozattal ellépett, és egy időkérést követően létszámfölényes támadójátékra váltott. Ez nem volt jó húzás, a 26. percben a kékek először a vezetést is át tudták venni. (12-13). A hajrában azonban sokat hibázott a Pick, így a szünetben már a Kiel vezetett. (15-14)

A második félidő elején a németek egy 4-0-s sorozat után már 20-16-ra vezettek és a Szegedben ma sem érződött az erő a fordításhoz. A játék képe nem sokat változott az első félidőhöz képest: a szegediek ugyan nem játszottak rosszul, rendre eljutottak helyzetekig, ám Mrkva remekül védett, így továbbra is sok ziccer kimaradt. A hazaiak játékán meglátszott, hogy bevetették Domagoj Duvnjakot, egy újabb 5-1-es szériával eldöntötték a meccset, a Szeged csak ezt követően tudta némileg megtörni ellenfelük lendületét.

A Kiel kapusával nem tudott mit kezdeni a Pick Szeged

Jövő csütörtökön a Pick Szeged az Aalborgot fogadja a Pick Arénában, a meccs 18 óra 45 perckor kezdődik.

Machineseeker EHF Bajnokok Ligája  B csoport, 3. forduló
THW Kiel (német)–PICK Szeged 34–29 (15–14)
Kiel, Wunderino Aréna, 10 ezer 285 néző. Vezette: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok).
THW Kiel: Mrkva – Ekberg 6/1, Weinhold 3, Wiencek 4, Wallinius 4, Bilyk 3, Johansson 1. Csere: Reinkind 5, Zarabec 2, Överby 4, M. Landin, Duvnjak 2, Pabst. Vezetőedző: Filip Jícha.
PICK Szeged: Alilovic 1 – Sostaric 3, Garciandía 4, Bombac 2, Rosta 5, Bodó 3, Frimmel 2. Csere: Mikler (kapus), Gaber 1, Blonz 2, Szita 2, Radivojevics 3/1, Tönnesen, Martins 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 2/1, ill. 1/1.
Kiállítás: 8, ill. 4 perc.