Szegedi siker: Varga Katalin bronzérmes lett!

2022. augusztus 6., szombat

Varga Katalin bronzérmet szerzett a paraversenyek KL2 200 méteres számában a kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján - írja az MTI és a Magyar Kajak-Kenu Szövetség.

A tavalyi, tokiói paralimpia harmadik helyezettjét - az MVM Szegedi VSE sportolóját - két brit, Charlotte Henshaw és Emma Wiggs előzte meg a fináléban. Egy éve, a japán fővárosban is ugyanez volt a dobogósok sorrendje.

A szombati döntőkben vízre szállt további magyarok közül Suba Róbert ötödik helyen végzett VL2 200 méteren, Molnár Nikoletta hetedik lett KL3 200-on, Pulai Erika pedig kilencedikként zárt KL1 200-on.

A magyarok két éremmel zárták a vb paraversenyeit, miután pénteken Kiss Péter Pál másodszor is megvédte címét KL1 200 méteren.