Idén biztosan nem jut a BL csoportkörébe a Ferencváros

2022. augusztus 9., kedd

Qarabagban múlt szerdán 1-1-es döntetlent játszott a két csapat, így minden kérédés a budapesti mérkőzésre maradt. A Groupama Aréna természetesen ma is megtelet, fergeteges hangulat fogadta a pályára érkező csapatokat.

Az első percekben a Qarabag a kapuhoz szegezte a Ferencvárost, sőt a 7. percben góllá érett a fölényük. A 16-os előterében vesztett labdát a Fradi, a bal oldalon jó labdát kapott Zoubir, aki 8 méterről a rövid alsóba lőtt. 0-1

Az azeri játékosok gólöröme Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A gól után kiegyenlítettebbé vált a játék, a Ferencváros is veszélyes volt az azeriek kapujára, sajnos a védelme pedig a sajátjára. Pontatlan volt a Fradi, de még így is hatalmas lehetőségek maradtak ki a zöld-fehéreknél, a nem egyszer tíz emberrel védekező vendégekkel szemben.

A térfélcsere után is hiányzott a precizitás a Fradi játékából, a védelem pedig továbbra is katasztrófális volt. Az 54. percben jött is az újabb vendég találat. Kady cselezte le magát az alapvonalig az ötösön belül, majd lapos centerezését Wadji közvetlen közelről a kapuba lőtte. 0-2

Az azeri Abdellah Zoubir gólját ünneplik Fotó:MTI/Koszticsák Szilárd

Görcsös volt a Fradi játéka és ez nem növelte a hatékonyságot. Hiába támadtak, a Qarabag egyrészt rutinosan húzt az időt, másrészt és ami fontosabb: jobba játszott a Fradinál. A 79. percben pedig eldölt a továbbjutás kérdése is. Az azeriek a saját térfelükről indulva kigurigázták a Fradit, majd a végén Wadji belőtte a harmadik azeri gólt. 0-3

Ma a jó játék hiányzott a Fradiból, a küzdelem viszont nem-sajnos sokszor magukkal vívták a legnagyobb csatákat... Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Ferencváros erejéből ma csak a szépítésre futotta, a 84. percben a csereként beálló Marquinhos nagyszerű labdát adott Traorénak, aki nyolc méterről a hosszú sarkba lőtt. 1-3

A vereséggel az FTC elbúcsúzott a Bajnokok Ligájától, az Európa-liga playoffban a Shkupi (észak-macedón)–Shamrock Rovers (ír) párharc továbbjutójával találkozik.