Tovább menetel a Szeged-Csanád GA

2022. február 20., vasárnap

A közelmúltban igazolt két új szegedivel, Bencze Márkkal és Csoboth Kevinnel a kezdőcsapatban lépett pályára a Szeged-Csanád GA. Dragan Vukmir a múlt héten piros lapot, majd a fegyelmi bizottságtól emiatt eltiltást kapott, így a lelátóról irányította a csapatotaz NB II 24. fordulójában rendezett mérkőzésen.

Rögtön támadólag léptünk fel a Szeged, az 5. percben már a vezetést is megszerezték. Horváth Krisztofer mesterien tekert 14 méterről Holczer Ádám mellett a kapu jobb oldalába a labdát. 0-1

A 10. percben Balázs Benjamin tesztelte Molnár-Farkas Tamás éberségét, de a szegedi kapus résen volt és bravúrral védett. Nem úgy a túloldalon Holczer Ádám. A 16. percben Horváth Krisztofer talán a forduló, de lehet a szezon gólját lőtte! A hazai kapus kintebb helyezkedett kapujából, gólzsákunk az oldalvonal mellől, hanyag eleganciával ívelt a kapuba jó 35 méterről. 0-2

A második félidő is álomszerűen kezdődött szegedi oldalon, a 47. percben a hétfőn igazolt Csoboth Kevin iramodott meg a bal szélen, majd egy szép összjáték után a hosszú felsőbe lőtte a labdát. 0-3

A Tiszakécske minden igyekezete ellenére nem tudott komoly helyzetbe kerülni, a Szeged pedig megingás nélkül játszott. A 73. percben Horváth Krisztofer balról ívelt be szögletet, amit Kovács Milán senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba. A nyáron igazolt játékosunk első gólja volt kék-feketében. 0-4

Andorka Péter, mégbízott vezetőedző: Gratulálok a srácoknak, ahogy egész héten, úgy a meccsen is nagyon jól dolgoztak. Dragan Vukmir nagyszerűen felkészítette a csapatot a meccsre és a játékosok jó mentalitással, jó hozzáállással játszotta. Szép gólokat lőttünk és taktikusan játszottunk az elsőtől az utolsó percig.

Labdarúgó Merkantil Bank Liga, NB II, 24. forduló
TISZAKÉCSKEI LC–SZEGED-CSANÁD GA 0 – 4 (0 – 2)
Tiszakécske, 400 néző, Vezeti: Kovács Imre (Belicza Bence Péter, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Holczer– Balázs B., Végső, Kiprich(Farkas András 45.), Farkas N.(Uzoma 60.) – Kosznovszky, Máté, Kovács B., Marsa(Kalmár 51.)– Gyurján(Csősz 51.), Beliczky(Simon 70.), Vezetőedző: Visinka Ede
SZEGED: Molnár-Farkas– Kővári, Temesvári, Pejovic, Bencze– Kovács M., Farkas A., Gajdos (Dobos Á. 85.), Horváth K.(Debreceni 81.)– Kóródi(Gréczi 69.), Csoboth(Haruna 69.), Megbízott edző: Andorka Péter

Újabb győzelmével a Szeged-Csanád GA megerősítette pozícióját a táblázat élmezőnyében, közvetlen az élboly mögött. Folytatás jövő vasárnap 17 órától, a Szent Gellért Fórumban, a Haladás elleni rangadón.

Fotó:Sipos Bence/Kécskei Krónika