Ezüstérmet szerzett a szegedi Könczöl Ádám a szlovéniai tollaslabda versenyen

2021. szeptember 20., hétfő

A Goodwill Pharma Tisza Tollas SE utánpótlás-válogatott tehetsége, Könczöl Ádám az U19-es nemzeti csapat tagjaként részt vett a Slovenia Junior International 2021 elnevezésű nemzetközi versenyen. Egyéniben szenzációsan teljesített, sorozatban négy meccset nyert, így a fináléba jutott, ahol aztán az első kiemelt Kai Niederhuber ellen vereséget szenvedett. Vegyes párosban Könczöl és társa, Vetor Nikol Szabina az első mérkőzését megnyerte, majd a nyolc közé jutásért döntő szettes vereséget szenvedett (21–11, 18–21, 21–13).

– Nagyon boldog vagyok! Szerettem volna, ha fényesebb lesz az érem, de így sem vagyok elégedetlen. Örülök neki, hogy a befektetett munka kezdi meghozni az eredményét. Ez az érem is motivál a céljaim elérésében. Köszönet az edzőimnek, Didinek és Diannak – nyilatkozta Könczöl Ádám.

Eredmények, Slovenia Junior International 2021, 2. forduló:Könczöl Ádám–Jan Krumpak (szlovén) 21–11, 21–4,nyolcaddöntő:Könczöl Ádám–Ziga Podgoršek (szlovén) 21–6, 20–22, 21–18,negyeddöntő:Könczöl Ádám–Simeon Suchy (szlovák) 21–13, 21–16,elődöntő:Könczöl Ádám–Armin Sarosi (osztrák) 21–10, 21–9,döntő:Könczöl Ádám–Kai Niederhuber (osztrák) 13–21, 12–21.