A hajrában átrobogott a Csurgón a Pick Szeged

2021. szeptember 25., szombat

Az előző szezon legnagyobb meglepetését szolgáltatta a Csurgó, miután hazai pályán legyőzte a koronavírus gyengítette Pick Szegedet. Úgy tűnt most is meggyűlik a baja szegedieknek a csurgóiakkal, a félidőben mindössze egy gól volt az előnyük. A 45. percben azonban elfogyott a vendégcsapat, így a meccs végén a Szeged magabiztossá tette az előnyét és ezzel a győzelmét is.

Juan Carlos Pastor: – Álmosan kezdtünk, az első tíz percben sok technikai hibát követtünk el, viszont bíztató, hogy végig jól védekeztünk. Érdekes módon akkor ébredtünk fel, amikor kettős emberhátrányban játszottunk. Az utolsó tíz percben már a támadójátékunkkal is elégedett voltam.
Mariano Ortega:– Nem vagyok elégedett, a mérkőzésen azonban voltak jó periódusaink. Az első félidőben feszesen védekeztünk és a páros kapcsolataink is működtek, ám a Szeged kemény védekezése felőrölte játékosaink erejét, és ekkor kinyílt az olló.

Férfi kézilabda NB I
PICK SZEGED–CSURGÓI KK 33–21 (12–11)
Szeged,800néző.V:Sándor L., Szikszay
SZEGED:MIKLER – Sostaric 1 (1), Henigman, Mackovsek 3, BÁNHIDI 4, Frimmel 2, Bombac 3.Csere:Tönnesen 2, Martins 5, Gaber, GARCIANDÍA 4, Bodó 1, ifj. Rosta M. 2, B. RADIVOJEVICS 4 (1), Rea 2 (1).Edző:Juan Carlos Pastor
CSURGÓ:Tatai – Gebhardt 2, Krecic 3, MLADEN KRSZMANCSICS 5 (2), Rotim 2, Borsos, Kerkovits 2.Csere:FÜSTÖS Á. (kapus), Vasvári 1, Herczeg 2, Szeitl E., Schäffer 1, Gábor M. 2, Tóth Á. 1.Edző:Mariano Ortega
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 9. p.: 3–3. 16. p.: 7–4. 21. p.: 9–6. 25. p.: 10–9. 31. p.: 12–12. 36. p.: 15–14. 40. p.: 18–15. 45. p.: 20–18. 51. p.: 25–20. 56. p.: 29–21.
Kiállítások:12, ill. 12 perc.
Hétméteresek:5/3, ill. 2/2